Кожна господиня бажає, щоб її кухня була не тільки зручною, але і привабливою. Дуже важливо, щоб в такому приміщенні було приємно перебувати не тільки домочадцям, а й гостям. Щоб зробити свою кухню красивою, доведеться докласти деяких зусиль. Створити ідеальний інтер'єр допоможуть поради дизайнерів.
Як зробити кухню красивою в квартирі
Міська кухня може бути привабливою, незалежно від її розмірів і планування. Як цього досягти? Існує безліч способів.
Оздоблення інтер'єру - не варто з нею експериментувати. Оригінальні текстури можуть виглядати дуже привабливо, проте вони абсолютно непрактичні. Необхідно вибирати тільки найякісніші матеріали, які з легкістю витримають постійний вплив пара і перепадів температур.
Дуже красиво виглядатимуть в обробці міської кухні природний або штучний камінь і натуральне дерево. Обидва ці матеріали також можна вдало поєднувати між собою. Крім того, вони мають високу міцність і здатні прослужити довгий час, не втративши при цьому своїх якісних і зовнішніх характеристик.
Вибір колірної гами - щоб кухня виглядала привабливо завжди, незалежно від віянь моди, в обробці інтер'єру варто віддавати перевагу теплим, спокійним і непомітним тонам.
Відчуття затишку і гармонії подарують ніжні пастельні відтінки, які не відволікають увагу, не дратують і при цьому виглядають вельми привабливо практично в будь-якому дизайні кухні.
Якщо є бажання привнести трохи яскравих фарб, варто декорувати дерев'яні фасади меблів (якщо така гамма з часом набридне, фасади можна буде просто зафарбувати).
Ідеальні відтінки для облаштування інтер'єру міської кухні: світло-жовтий, бежевий, кава з молоком, персиковий, пастельний, білий, колір яєчної шкаралупи, слонова кістка, світло-коричневий, оливковий.
Правильне зберігання кухонного приладдя - не можна забувати про те, що кухня повинна бути не тільки привабливою, але і зручною. Особливу увагу слід приділити організації зберігання всієї використовуваної в цьому приміщенні начиння.
Гарнітур, полиці, шафи і серванти повинні відповідати загальному стилю інтер'єру. Крім того, для них необхідно знайти відповідне місце. У будь — якому випадку, не варто захаращувати свою кухню безліччю предметів інтер'єру-навпаки, чим більше простору на ній, тим привабливіше буде виглядати приміщення.
Декоративні рослини та аксесуари - за допомогою таких дрібниць можна оживити будь-який інтер'єр, зробити його більш затишним, теплим, цікавим і привабливим.
Вікна слід прикрасити красивими шторами або фіранками, потрібно підібрати відповідну люстру, важливим елементом кухні також може стати фартух (для його обробки відмінно підійде керамічна мозаїка).
Для прикраси стін можна використовувати невеликі картини, панно, годинник. Прекрасним декоративним елементом кухні стане посуд, розставлена на відкритих полицях або в серванті за склом.
Гарний дизайн кухні, розташованої в приватному будинку
При облаштуванні інтер'єру кухні в заміському будинку власники житла дуже часто віддають перевагу таким інтер'єрів, як сільський, кантрі або прованс. Їх набагато простіше реалізувати в умовах приватного особняка, а не міської кухні.
Подібний дизайн передбачає використання натуральних матеріалів: дерева, кераміки, каменю, цегли. Важлива увага приділяється вибору текстилю та інших декоративних елементів.
Щоб отримати ідеальну кухню, яка сподобається всім домочадцям, і стане улюбленим місцем збору всієї родини, необхідно передбачити безліч важливих деталей. Особливу увагу слід приділити ергономічності приміщення, його зручності, практичності і красі.
На облаштування інтер'єру такої кухні значний вплив будуть надавати наступні фактори:
- Кількість членів сім'ї, які проживають в будинку, їх спосіб життя і особисті переваги, а також наявність домашніх вихованців;
- Розмір приміщення - чим більше кухня, тим більше цікаві ідеї облаштування інтер'єру на ній можна реалізувати;
- Можливість об'єднання кухні з вітальнею-такий варіант особливо підходить для двоповерхових заміських особняків, так як він дозволяє облаштувати ідеальне простір кухні-вітальні на першому поверсі;
- Стиль самого заміського будинку — він безумовно впливає на стиль інтер'єру, обраного для кухні (наприклад, в особняку, побудованому в класичному стилі, кухня хай-тек буде виглядати вкрай недоречно).
Розробка красивого дизайну кухні заміського будинку буде залежати від його планування. Слід передбачити наявність трьох зон в такому приміщенні: робочої, їдальні і транзитної (потрібна для вільного переміщення). Що стосується видів планування в особняку, то вони можуть бути різними.
Відкритий план - варто вибрати для будинку, в якому вітальня буде об'єднуватися з кухнею. Щоб приміщення виглядало красиво і гармонійно, в ньому необхідно чітко розмежувати всі зони, використовуючи для цього предмети меблів, різні рівні підлоги і стелі, перегородки або спеціальне освітлення. При цьому загальна єдність вітальні і їдальні необхідно зберегти.
П-подібне планування - ідеально підходить для облаштування кухонь в заміських особняках. Важливо, щоб таке приміщення було досить просторим. Для оформлення інтер'єру рекомендується вибирати світлі пастельні відтінки і натуральні матеріали. Дуже красиво виглядатимуть великі панорамні вікна, що виходять зелений двір.
Острівне планування - вона добре підходить для кухонь в приватних будинках з великою площею. Виглядає таке планування дуже красиво, до того ж, вона дозволяє раціонально розмістити всі необхідні побутові прилади і пристрої. Острівна планування прекрасно поєднується з класичним стилем інтер'єру, а також арт-деко, прованс і середземноморським стилем.
Щоб кухня в заміському особняку була дійсно красивою, особливу увагу необхідно приділити декору вікон. Також в такому приміщенні можна використовувати стельові балки, або різні багаторівневі стельові конструкції, що допомагають розділити кухню на кілька зон.
Слід передбачити додаткові системи зберігання для кухонного начиння — Комори, шаф, полиць, стелажів. Якщо кухня простора, для облаштування системи зберігання можна виділити одну з її стін. Там же можна встановити і великий холодильник з двома дверцятами.
Так як на кухні в заміському будинку є кілька вікон, приміщення забезпечується хорошим природним освітленням. Красиві світильники можна встановити в центрі всіх функціональних зон. При цьому в зоні відпочинку необхідно організувати розсіяне м'яке освітлення, використовуючи для цього спеціальні бра, підлогові, вбудовані або підвісні світильники.
Як облаштувати гарний дизайн кухні-вітальні
При об'єднання кухні з вітальнею важливо пам'ятати, що згідно із законодавством, за межі кухні заборонено виносити мийку, плиту, газову колонку та інші прилади. Також заборонено самовільно прибирати несучу стіну між вітальнею та кухнею &8212; для цього потрібен спеціальний дозвіл.
Перш ніж приступати до створення красивого дизайну, необхідно продумати різні варіанти оформлення інтер'єру. Щоб підкреслити єдність зони для приготування їжі і вітальні, рекомендується оформити весь простір в загальній колірній гамі. При цьому обов'язково слід дотримуючись одного стилю.
Щоб підкреслити деяку відособленість зони для приготування їжі від вітальні, можна використовувати колірні акценти, виготовлену з різних матеріалів меблі, поєднання різних стилів. Зонувати приміщення кухні-вітальні можна за допомогою дворівневої підлоги або особливого освітлення.
Важливим моментом є вибір матеріалів для облаштування кухні-вітальні. Вони повинні бути міцними, сучасними, довговічними і легкими. Для візуального поділу робочої зони від вітальні можна використовувати встановлену на підлозі в кухні керамічну плитку, поклавши в приєднаної вітальні ламінат.
Цікавим рішенням стане протиставлення пластика і металу на кухні натуральному дереву і хорошому текстилю у вітальні. Що стосується декору приміщення, то він може бути як об'єднуючим, так і контрастним — важливо, щоб в результаті вийшла красива кухня-вітальня, яка сподобається домочадцям і гостям.
При облаштуванні кухні-вітальні потрібно пам'ятати про такі важливі деталі, як система кондиціонування або потужна витяжка. У вітальню не повинен вільно проникати сторонній запах з кухні.
Не менш важлива і система освітлення всього приміщення. Дизайнери радять в робочій зоні встановити безліч точкових світильників, і розташувати кілька основних джерел світла у вітальні — велику люстру над обіднім столом, настінне або підлогове бра.
Щоб зробити кухню-вітальню ще більш красивою, рекомендується використовувати деякі додаткові архітектурні елементи. Наприклад, обідній стіл зі стільцями можна розташувати на лоджії, приєднаної до кухні.
Оригінально декорований текстилем еркер також здатний стати справжньою родзинкою кухні-вітальні. А ще в такій ніші буде дуже гармонійно виглядати обідній стіл круглої форми.
Встановлена в приміщенні колонна послужить його зонування і стане прекрасним декоративним елементом. Прикраса кухні-вітальні також може стати великий камін — його можна розташувати в кутку, або в самому центрі кімнати.
Красивим елементом кухні-вітальні стануть прикрашені легкими фіранками, важкими портьєрами, ніжним мереживом або римськими шторками великі панорамні вікна.
Як облаштувати гарний дизайн маленької кухні
Для початку необхідно розглянути різні типи планування для маленьких кухонь. Для цього потрібно скласти план, передбачивши різні варіанти. Один з них обов'язково підійде для даного приміщення.
У маленьких приміщеннях відмінно виглядають підвісні шафи і полиці. Рекомендується вибирати максимально високі стелажі, що впираються в стелю, щоб заощадити місце в приміщенні.
Вибираючи меблі для маленької кухні, слід враховувати її об'ємність і ергономічність. Гарнітур повинен бути компактним зовні і містким. Не варто вибирати меблі, конструкція якої нагадує величезні масивні ящики. Вона повинна бути легкою і симпатичною, займаючи собою всі кути і ніші.
Велику роль відіграє візуальне сприйняття кухонного гарнітура на маленькій кухні. Важливий колір меблів, яка буде встановлюватися в невеликому приміщенні. Візуально збільшити простір і зробити його більш привабливим допоможуть світлі глянцеві поверхні.
Однак не рекомендується купувати меблі, колір якої в точності збігається з кольором оздоблення стін. Також дуже важливо правильно розставити яскраві акценти, які пожвавлять невелике приміщення, надавши йому родзинку.