Актуальність застосування коротких штор для кухні очевидна: практичні у використанні, виконують необхідні функції, мають декоративну функцію, в залежності від інтер'єру. Про те, як вибрати оптимальний варіант штор для кухні, розглянемо далі.
Переваги та недоліки
Кухня зазвичай має невеликі розміри порівняно з іншими кімнатами в квартирі. З цього необхідно облаштувати інтер'єр так, щоб все мало логічність розміщення і відповідні габарити.
Застосування коротких штор в інтер'єрі кухні має ряд позитивних сторін:
- Не обтяжують простір (приміщення здається більш просторим і «легким»).
- Прості в догляді (короткі штори простіше прати, прасувати).
- Не «крадуть» висоту при низькому розташуванні стелі.
- Забруднення відбувається довше, оскільки основний пил і бруд збираються внизу.
- Зберігають безперешкодний доступ до підвіконня (навіть тоді, коли штори закриті).
- Дають можливість облаштування зони біля вікна (поставити стіл, тумбу та інше).
- Є бюджетною версією оздоблення для вікна (пошиття дешевше, тканини розходиться менше).
Серед недоліків можна виділити:
- Не підійдуть в кухню з низькими стелями.
- Повторне використання в іншому інтер'єрі практично неможливо, так як шиються такі штори під конкретне вікно, враховуючи його особливості.
- При встановлених старих радіаторах на кухні, не здатні закрити їх зовнішній вигляд.
Достоїнств набагато більше, ніж недоліків, тому короткі штори на кухні досить популярні.
Різновиди коротких штор
Короткі штори можуть розміщуватися на вікні традиційним способом (на карнизі вгорі вікна), також на самому вікні (рулонна штора). Різновидів коротких штор за останній час стало досить багато, так як популярність їх зросла.
На кухню застосовуються такі види:
1. Традиційні штори. зазвичай, це дві орні частини з тканини, можуть доповнюватися тюлем. Кріпляться за допомогою карниза на різні кріплення (люверси, петлі, гачки, прищіпки).
2. Традиційні штори міського типу. нагадують звичні гардини, тільки в укороченому вигляді. Мають елегантний вигляд, зазвичай мають однотонний окрас, але зустрічаються і принтовані. Частіше використовуються без тюлів. Мають аналогічне кріплення, як і традиційні штори.
3. Сільські традиційні штори. Легка натуральна тканина і різноманітність форм відрізняють такі штори від традиційних. Зазвичай це короткий елемент вгорі вікна і один-два посередині (від середини до низу, кріпляться до стулок). Романтичний стиль оформлення (оборки, рюші, стрічка, Мереживо) в сільському стилі мають початкове значення.
4. Сучасні штори. до цієї категорії відносять велику кількість видів штор: Японські, римські, рулонні, жалюзі (горизонтальні, вертикальні, Плісе). При виборі штор, є можливість комбінування їх видів між собою (наприклад, рулонні штори на вікнах можна поєднувати з японськими і т.д.). Найбільш популярні в сучасному світі римські, рулонні і японські штори.
Римські штори являє собою тканину, яка при складанні (регулюванні висоти штори) утворює гармошкоподібні складки. Є можливість піднімати такі штори як вручну, так і за допомогою механізму.
Практичні для таких кухонь, де є необхідність захисту від сонця з різним ступенем інтенсивності. Може кріпитися до верху вікна на карниз, а також закріплюватися на його стулку.
У першому випадку штора закриває весь отвір вікна, до підвіконня є доступ при піднятті штори. У другому випадку підвіконня буде постійно відкритий для доступу.
До достоїнств римських штор можна віднести стиль, оригінальність, доступ до підвіконня. Недоліки & 8212; складність в обслуговуванні (опорну систему необхідно перед пранням вийняти з тканини, це вимагає певних зусиль).
Рулонні штори частіше використовуються як елемент декору. Являють собою щільну тканину (частіше – натурального складу), яка в нижньому шві має планку (валик), на який накручується сама штора.
Так і регулюється її висота. Для фіксації використовуються дві стрічки (зв'язки). Виглядає досить незвично і сучасно. Кріпиться така штора як у віконний отвір, так і над вікном на карнизі.
При повному розгортанні тканини повністю може закрити отвір. Не впливає на візуальні якості кухні, підходить для будь – якого стилю інтер'єру, прості у догляді-необхідна звичайна прання.
Рулонні штори, що кріпляться саме на віконний отвір як жалюзі, можна поєднувати з іншими видами штор.
Японські штори є тканинними елементами, що схожі з панелями. Їх руху нагадують розсовування дверей в шафі купе. Підходять для кухонь, що оформлені в стриманому стилі або мінімалізмі, хай теке , а також і в більш вільних стилях – етно, Еко, поп-арт.
Виглядають ефектно і стильно. Здатні візуально "підняти" лінію стелі. Можуть використовуватися в різних поєднаннях текстур і колірних рішень.
Деякі з штор важко обслуговувати, тому більш легкі в обслуговуванні варіанти використовують біля джерел забруднень.
Нюанси вибору або на що звернути увагу
Вибираючи штори, враховуються багато характеристик кухонного простору:
- Стиль. під сучасний дизайн навряд чи підійдуть сільські штори. Тобто враховувати стиль приміщення необхідно в першу чергу.
- Простота обслуговування. у тих кухонних приміщеннях, де немає витяжки, і часто відбувається процес готування, необхідні легкоснімаемие штори з тканин, що можна легко випрати або почистити.
- Функціональність. сонячна сторона кухні вимагає посиленого захисту від сонячних променів, тому якщо функціональність в пріоритеті, то Декоративні варіанти вибирати не варто.
- Щільність тканини. якщо на кухню навіть в період сонячної активності потрапляє невелика кількості світла, то щільні тканини застосовувати не варто. Підійдуть прозорі і легкі текстури, що здатні пропускати світло.
Вибір штори важливий момент в підборі елементів затишку і функціональності, тому важливим буде власний комфорт і відчуття гармонії.