Вам пощастило з просторою, великою кухнею? Ви хочете незвичайний і самобутній інтер'єр? У такому випадку ми маємо ідеальне рішення &8212; кухня в колоніальному стилі.
Незважаючи на те, що вона відноситься до традиційних дизайнам інтер'єру, по суті це &8212; якийсь автентичний фьюжн, що поєднує в собі віяння різних країн і культур.
У цій статті ми розберемося, що з себе представляє колоніальний стиль, в чому його особливості і як створити дійсно красивий і незвичайний інтер'єр подібної спрямованості.
Що таке колоніальний дизайн
Як вже було сказано, колоніальний стиль відноситься до групи традиційних стилів оформлення інтер'єрів. При цьому навіть у своїй групі він вважається одним з найстаріших &8212; вважається, що перші кімнати, оформлені таким чином з'явилися ще в шістнадцятому столітті.
Нове модне протягом принесли Європейські моряки і колонізатори, які освоювали відкриті території. Зрозуміло, привезли вони звідти не тільки помідори і тютюн &8212; люди знайомилися з новою культурою, стикалися з екзотичними явищами.
Все це не могло не надихнути на зміни. Тим більше, що з кожного плавання моряки привозили своєрідні артефакти і сувеніри. Останні були предметом гордості і виставлялися на показ.
Різноманітні мисливські трофеї, картини і статуетки в абсолютно новій манері, незвичайні матеріали обробки, плетені меблі, якої раніше не бачили в Європі... все це здавалося дуже незвичайним, а тому колоніальний стиль швидко увійшов в моду.
До того ж, на відміну від традиційного пуританського дизайну, колоніальна мода була дуже свіжою, додавала природних мотивів в приміщення.
Не дивно, що колоніальний стиль швидко став популярним. І популярність ця збереглася і до наших днів &8212; мабуть, складно знайти більш самобутній і оригінальний стиль оформлення інтер'єру.
Кому підходить колоніальний стиль
Потрібно розуміти, що оформляючи кухню в колоніальному стилі, ви отримаєте досить складне з інтер'єрної точки зору приміщення.
Тому такий стиль підійде не кожному.
Швидше за все, інтер'єр колонізаторів сподобається тим, хто:
- Любить екзотику. складно не відзначити екзотичність і оригінальність самобутнього інтер'єру. Тому якщо традиційні і звичні сучасні способи оформлення кухні здаються вам нудними, рекомендуємо подумати про кухню в колоніальному стилі.
- Тим, хто любить еклектику. важко знайти більш еклектичний стиль. Колонізатори поєднували найполярніші культури, різноманітні течії. Ніяких обмежень & 8212; поєднання непоєднуваного і сміливі дизайнерські прийоми. Створити унікальний дизайн кухні за допомогою колоніальних тенденцій дуже просто.
- Фанатам подорожей. Кухня в колоніальному стилі & 8212; відмінне місце для того, щоб показати сувеніри, привезені з поїздок в різні країни. Вони будуть не тільки доречні &8212; скоріше, це свого роду мастхев, який зробить інтер'єр стильним і завершеним.
Втім, все це звичайно умовно &8212; сподобається такий стиль може будь-кому. І все ж задумайтеся, чи не почне вас дратувати подібна мішанина через пару місяців.
Особливості колоніального стилю
Незважаючи на те, що колоніальний стиль, як ніякий інший, дозволяє найрізноманітніші експерименти, все ж у нього є свої відмінні риси. Зрозуміло, вони не настільки суворі, як в інших стилях оформлення інтер'єрів.
Однак все ж рекомендуємо слідувати таким тенденціям :
- Колірна гамма, характерна для стилю колонізатора завжди яскрава, насичена. при цьому рекомендуємо звернутися до природних відтінків &8212; вони повинні бути помітними, але природними. Ніяких неонових тонів & 8212; сучасні кольори краще залишити сучасним же інтер'єрів.
вітається використання контрастних відтінків. Білі стіни і темні меблі або навпаки. Ніяких монохромних інтер'єрів &8212; на кухні в колоніальному стилі не можна обійтися без помітних поєднань. - Оформляти кухню в колоніальному стилі варто тільки в просторих, великих приміщеннях. Для маленької кухні таке рішення буде занадто важким. Ідеально, якщо в приміщенні два або більше вікон. Тому найкраще такий дизайн Підходить для кухонь в приватних будинках або на дачах.
- Матеріали намагайтеся вибирати максимально природні. відмовтеся від скла, пластику, металу. Якомога більше дерева та кераміки. Непогано себе проявляє ротанг або бамбук &8212; плетені елементи обробки або плетені меблі будуть як не можна більш доречними.
- Знайдіть незвичайні, самобутні елементи декору. свого часу Колоністи прикрашали свої будинки шкурами екзотичних тварин, головами носорогів, черепаховими панцирами, шкіряними абажурами, меблями з соломи і бамбука. Зараз, правда, ви можете замінити все це якісними імітаціями.
- Використовуйте принципи еклектики в оздобленні приміщень. наприклад, традиційні класичні мотиви разом з екзотичними елементами тенденцій Африки, Південної Америки чи Індії.
- Відмовтеся від чіткого зонування &8212; для колоніального стилю характерно плавне перетікання однієї зони в іншу, без різких кордонів.
Як бачите, основні принципи це натуральність в поєднанні з екзотичністю і помітністю. Керуйтеся ними щоб створити автентичний і самобутній колоніальний інтер'єр.
Вагома перевага колоніального стилю в тому, що в якості його основи ви можете використовувати будь-який традиційний інтер'єр &8212; класичний англійський, французький або американський. Головне, доповнити характерні риси таких оформлень екзотичними вставками, натуральними матеріалами і неординарними елементами з етнічною тематикою.
Характерна колірна гамма інтер'єру
Як вже було сказано, для колоніального стилю характерні яскраві і помітні насичені відтінки природного сегмента. Це означає, що вам доведеться відмовитися як від блідих, так і від штучних відтінків. Зверніться до тих квітів, які ви зустрічаєте в природі.
В якості основи візьміть деревні тони. Це може бути як темне, так і світле дерево. Експериментуйте з різними поєднаннями і пам'ятайте про принцип контрастності.
Відтіняти подібні відтінки слід різноманітними яскравими фарбами. Ось тут у вас практично немає обмежень: зелений, жовтий, червоний, синій, помаранчевий. Подивіться на різноманіття природного палітри & 8212; там цілком можна знайти будь-які кольори, які припадуть вам до душі.
Різні металеві відтінки теж в тему. Зрозуміло, мова йде не про хромованою стали. Зістарена мідь, срібло, позолота &8212; класичні метали виглядають в такому інтер'єрі дуже здорово.
Ви можете використовувати різноманітні орнаменти, мозаїки з етнічною тематикою. Подібні яскраві мазки здорово пожвавлюють інтер'єр кухні, роблять його повніше і об'ємніше.
Які матеріали використовують при обробці
Перше, на що Вам слід звернути увагу в цьому відношенні &8212; природність і натуральність матеріалів. Відмовтеся від досягнень сучасної промисловості & 8212; пластик, скло і метал навряд чи будуть доречні в колоніальному інтер'єрі.
Ваш вибір &8212; деревина та папір.
Для обробки підлоги можна використовувати паркет, ламінат , лінолеум , що імітує деревину. Звичайно, автентичні натуральні матеріали &8212; дуже здорово. Однак не варто забувати і про Бюджет & 8212; такий ремонт може не Хіло спустошити ваш гаманець.
Чудовий вибір для кухні в колоніальному стилі &8212; коркова підлога . Мабуть, його можна вважати найбільш автентичним рішенням.
Порада: Не захоплюйтеся складною розфарбуванням підлоги &8212; найкраще однотонні покриття і фактурна деревина.
Для оздоблення стін можна використовувати дерев'яні панелі або ламінат . Непогано виглядають стіни, обшиті бамбуковими або ротанговими блоками. Правда, забувати про пожежобезпеки не варто: для зони навколо плити краще віддати перевагу керамічну плитку.
Добре вписується в колоніальні інтер'єри і декоративна штукатурка . Рекомендуємо вам не використовувати глянцеві фактури або суміші, в які додані різні прикраси &8212; блискітки та інше. А ось грубувата матова фактура &8212; якраз те, що потрібно для такої кухні.
Відмінний вибір & 8212; шпалери. Це можуть бути як прості однотонні шпалери, так і незвичайні, з малюнками або принтами. Відмовтеся від глянцевих фактур і сучасних тенденцій в візерунках. Ваш вибір & 8212; матове покриття з етнічними мотивами.
Для стелі можна використовувати ті ж матеріали, що і для обробки інших елементів приміщення.
Справжня знахідка для колоніального стилю &8212; гіпсокартонні стелі. Ви можете створювати складні багаторівневі конструкції з ліпниною і арками. Такі стелі цілком підходять кухням в колоніальному стилі, особливо, якщо габарити приміщення дозволяють.
Вибір меблів для колоніального стилю
Меблі для колоніального стилю варто вибирати з урахуванням основних тенденцій цього виду дизайну.
Головний елемент такого інтер'єру &8212; це кухонний острів . Без нього кухня навряд чи отримає завершений вигляд. Це може бути як самостійна конструкція, так і півострів. Візуально варто витримати острів в єдиному стилі з гарнітуром.
Розташуйте робочу поверхню на острові. Зовсім ідеально, якщо вийде розмістити на ньому мийку. Однак це не обов'язково.
Сам гарнітур повинен бути масивним, в ідеалі з цільної деревини. Втім, ви можете використовувати імітацію &8212; головне, щоб вона була якісною.
При цьому острів може бути використаний і в якості барної стійки, і як обідній стіл. Все це цілком відповідає принципу відсутності чіткого зонування.
Якщо ж ви хочете все-таки виділити обідню зону, подумайте про меблі з бамбука і ротанга. На відміну від гарнітура, меблі для їдальні зони в колоніальному стилі повинна бути легкою, повітряної. Ніяких великовагових елементів.
М'які меблі теж допустима. Оббивка може бути як однотонною, так і принтованою. Бажано переважання етнічних візерунків, тому радимо вам не захоплюватися занадто насиченим фактурами. Шукайте натуральні тканини, без зайвого блиску & 8212; матовою текстурою.
Перевагу віддайте натуральним матеріалам &8212; Шкіра, замша, тканини природного складу.
Освітлення та текстиль
Як джерело освітлення дуже важливо використовувати денне світло. Тому найкраще, якщо на кухні є мінімум два вікна. Втім, зрозуміло, що природного освітлення буде недостатньо, особливо у вечірній час.
Вам підійдуть люстри або бра в етнічному стилі. Звертайте увагу на лампи з тканинними або бамбуковими абажурами &8212; вони впишуться в інтер'єр як не можна краще. У разі, якщо дозволяє висота стелі, дуже доречною буде масивна металева люстра.
Правда, якщо кухня маленька, такий прийом зробить її ще менше.
Що стосується Текстилю, тут все просто. Однотонні штори і скатертини, яскраві прихватки і рушнички природних тонів. Головне правило &8212; тканини повинні бути максимально природними.
Бамбуковий штори або легкі дерев'яні жалюзі на вікнах теж будуть в тему. Як і важкі портьєри, якщо ви хочете зробити інтер'єр більш класичним.
В цілому ж колоніальний стиль дуже демократичний, тому ви можете дозволити собі різноманітні експерименти.
Створюють затишну атмосферу за допомогою декору
Уявити собі колоніальну кухню без великої кількості прикрас і декоративних елементів практично неможливо. Саме декор створює ту саму самобутню і автентичну атмосферу, яку так люблять цінителі цього стилю.
У питанні вибору декоративних елементів у вас величезна свобода. Дуже вітається розміщення на кухні живих рослин, бажано екзотичних. Різноманітні Пальми, орхідеї, ліани додадуть кухні барвистості і екзотичності.
Використовуйте Теракотові, дерев'яні, металеві статуетки. Важливо, щоб у них був наліт етнічності &8212; класична скульптура на такій кухні буде недоречна. А ось анімалістичні мотиви, рослини, тварини, фігурки божків або тубільців будуть вельми в тему.
На стінах ви можете розвісити картини з рослинними, тваринами і етнічними мотивами. Відмінна прикраса для такої кухні & 8212; це маски різних народностей. Добре також виглядають різні східні вази, підставки під аромапалички, розписні шкатулки.
Ну і, звичайно ж, це посуд. Тарілки з розписом або прості глиняні, незвичайної форми склянки &8212; на кухні в колоніальному стилі такий декор буде виглядати доречно і красиво.
Переборщити з декором в колоніальному стилі складно &8212; тут вітається демонстрація своїх скарбів, тому ви можете не бояться, що інтер'єр вийде занадто нав'язливим. Однак ми рекомендуємо не використовувати занадто багато масивних прикрас &8212; є ризик, що вони занадто захарастять кухню і працювати на ній буде не дуже зручно.
Крім того, подумайте, як ви будете прибирати кухню, на якій стоїть безліч дрібниць складної форми &8212; це явно завдання не з простих.
Колоніальні кухні в інтер'єрі
Кожна така кухня &8212; унікальна і незвичайна, тому навіть якщо ви будете орієнтуватися на конкретний зразок, Ви отримаєте свій самобутній і оригінальний інтер'єр.
Ми зібрали для вас добірку фотографій, які надихають на експерименти і дарують нові ідеї. Надихайтеся!
[autor_bq]