Назад
Вузька кухня: 60+ фото прикладів, рішення для найскладніших планувань

Навигация по разделу

Кухні в типових будинках часто відрізняються непропорційною конфігурацією. У цих умовах господареві квартири доведеться постаратися, щоб спланувати зручний і функціональний дизайн кухонного простору &8212; щоб і гарнітур вмістився, і було де зібратися сім'єю ввечері. Однак і в вузьких кухнях можна облаштувати комфортну обстановку.

Особливості дизайну вузької кухні

Щоб довга кухня не виглядала надмірно похмурою варто віддати перевагу шпалерам пастельних тонів. Добре буде виглядати білий колір в молочному відтінку, а також персикові і кремові тони.

Кухня кремового відтінку & 8212; чудовий вибір для кухні невеликого розміру.

Якщо кухня дуже довга, на одній стіні можна розташувати в якості акценту яскраву картину, яка буде візуально розділяти приміщення.

Меблі у вузькій кухні також буде виглядати краще зі світлими фасадами. Однак це не є аксіомою. Прекрасно буде виглядати і комбінований варіант, коли нижні шафи виконані в глибокому яскравому світлі, а фасади верхніх &8212; світліші.

світлі фасади і такого ж кольору стіни візуально розширюють кухню.

Важлива роль відводиться вибору підлогового покриття. Основним завданням обробки кухні є візуальне розширення приміщення. Якщо ви вирішили використовувати підлогову плитку, можна її укласти по діагоналі.

Якщо використовується ламінат , укладати його потрібно перпендикулярно найдовшій стіні. Темний колір підлоги додасть трохи глибини і висоти приміщенню, а світлий &8212; освітлить сприйняття довгого тунелю кухні.

підлогове покриття значно допомагає обіграти обмежений простір.

Для стелі оптимальний вибір &8212; натяжні стелі. Чим нижче вони розташовані, тим світліше повинен бути відтінок.

Наприклад, з низькими стелями добре виглядатимуть і візуально збільшувати приміщення завдяки відбиває поверхні натяжні глянцеві стелі ПВХ. Високі стелі можна оформити полотнами з вітражними або лінійними візерунками.

світлий стеля не відволікає на себе увагу і дає кухні додатковий обсяг.

Яку планування вибрати для вузької кухні

Існує кілька планувальних рішень для вузьких кухонь.

Лінійне планування

Найсумніший варіант &8212; дуже вузька кухня. У такій неможливо навіть поєднати обідню зону з витягнувся уздовж однієї стіни гарнітуром. Холодильник ставиться в один ряд з гарнітуром, зазвичай біля входу.

Незручна така кухня і тим, що господині під час готування доводиться намотувати зайві метри, постійно переміщаючись між холодильником, мийкою, плитою і робочим столом.

розмістити гарнітур уздовж однієї стіни &8212; найочевидніше рішення, але не ергономічне.

Такі кухні настільки вузькі, що для створення комфортного середовища доводиться виносити столову зону в поруч розташовану кімнату. Єдина альтернатива & 8212; вузенький столик трансформер або відкидна від стіни стільниця за типом барної стійки .

Скрасити тунельний синдром допоможуть кілька прийомів:

 • Розмістіть на стіні над входом телевізор;
 • Наклейте фотошпалери з кухонною тематикою на протилежній від гарнітура стіні;
 • Використовуйте шпалери з вертикальною смужкою або вертикально-спрямованими візерунками &8212; вони трохи візуально вкоротять приміщення.
щоб покращити досвід кухні, можна використовувати візерунки та змістити акценти на прикраси та колір.

Паралельне планування

Такий можна назвати кухню, в якій поміститься кухонний гарнітур з двох сторін або є місце розмістити навпроти меблів обідню зону.

У такому приміщенні вже можна більш зручно розташувати робочу зону &8212; плиту з холодильником винести навпроти мийки. Головне, щоб ширина проходу не була менше 90 см.

Можна візуально розширити приміщення, замінивши верхні ящики відкритими полицями. Можна, навпаки, наростити кухню вгору, вирішивши одночасно проблему зберігання.

В додатковий ряд ящиків під стелею можна прибрати рідко використовувані побутові прилади або посуд. Щоб ящики не нависали над головою, краще замовити гарнітур зі світлими навісними шафами.

світлі меблі не буде &171;тиснути&187; В і так дуже обмеженому просторі.

П-кухня

Розташувати меблевий гарнітур буквою П можна в кухнях, ближчих до квадрату. Підвіконня на вікні в цьому випадку знімається і на його місці встановлюється робоча зона з мийкою .

недолік планування легко можна перетворити в гідність за допомогою перенесення раковини.

Для господині такий варіант найбільш зручний в плані готування і зберігання. Але для створення зони прийому їжі доведеться скористатися знову або вузьким столиком уздовж стіни або столом-трансформером.

Втім, вирішити планувальні проблеми можна, розташувавши зону прийому їжі біля вікна і розмістивши там кутовий диван . При цьому робочі поверхні повинні закінчуватися перед обідньою зоною.

місце біля підніжжя вікна &8212; ідеальна обідня зона на невеликій кухні.

Г-кухня

Це ще один планувальний варіант, допустимий в тих випадках, коли двері в кухню з коридору встановлена не по центру стіни, а асиметрично.

Тут можливі 2 варіанти розміщення меблів:

 1. Гарнітур утворює кут біля входу, а біля вікна ставиться обідній стіл.
 2. Гарнітур утворює кут біля вікна (знімається підвіконня і замість нього ставиться робоча зона). Біля вільної стіни ставиться вузький обідній стіл.
розмістивши біля вузької стіни шафи і техніку, можна зменшити &171;тунельний синдром&187;.

На закінчення &8212; кілька загальних порад щодо планування вузької кухні:

 1. Винесіть зону прийому їжі в окрему їдальню. Щоб не заважали двері при подачі страв, замініть їх на розсувні.
 2. Барна стійка уздовж стіни допоможе вирішити проблему щоденних обідів і сніданків. Приймати гостей доведеться у вітальні.
 3. Кутовий диванчик і табуретки займуть менше місця ніж стіл зі стільцями.
 4. Якщо шафи закривають частину дверного отвору &8212; просто його звузьте на 25-30см. це вирішить проблему і не потрібно буде ламати голову над планувальними рішеннями.
 5. Купуйте більш вузькі кухонні Гарнітури &8212; вони дозволять розширити прохід і залишити місце для столу.
 6. Передбачте додаткове підсвічування &8212; навряд чи один стельовий світильник зможе забезпечити необхідний рівень освітлення. Можна протягнути по стелі 2 ряди точкових ламп або окремо підсвітити робочу зону світильниками, розташованими по низу навісних шаф.
щоб зробити вузьку кухню зручною, можна замовити гарнітур за індивідуальними розмірами.

Вузька кухня з вікном

Вікно на вузькій кухні & 8212; єдине джерело природного освітлення, тому його потрібно пестити і плекати. Фіранки повинні бути короткими і напівпрозорими, жалюзі &8212; світлими. Так як місце біля вікна є функціонально важливим, його не потрібно захаращувати портьєрами.

рулонні, римські штори і жалюзі економлять місце біля вікна, особливо в робочій зоні.

Біля вікна у вузькій кухні можна встановити обідній стіл з кухонним диваном. Зонувати ділянку можна за допомогою освітлення & 8212; уздовж робочих зон по стелі пустити пару рядів точкових ламп, а над їдальнею зоною повісити довгу красива люстра .

Якщо обідня зона винесена в їдальню або розміщується уздовж стіни, можна використовувати це місце більш функціонально. Якщо встановити біля вікна робочий стіл і об'єднати стільницю і підвіконня під загальною стільницею-підвіконням зі штучного каменю, виглядати така зона може дійсно розкішно.

велике вікно розширює кухню, пропускаючи світло і розділяючи довгу стіну на частини.

Сміливий варіант &8212; перенести до вікна раковину. Звичайно, доведеться передбачити перепланування системи підведення води. Що стосується радіатора, то для нього можна зробити шафу з отворами в стулках. ККД радіатора, звичайно, при цьому знизиться.

Якщо кухня дивиться на північ або знаходиться на верхньому, схильному до вітрів, поверсі, можна перенести радіатор на відкриту стіну. Щоб змішувач не заважав відкривати стулку, встановіть байонетну модель змішувача, яка виймається і укладається на бік.

зі смаком підібраний гарнітур, світло і аксесуари зроблять навіть саму незручну вузьку кухню затишною і шикарною.

Вузька кухня з диваном

Вузький затишний диванчик збільшить кількість посадочних місць за вузьким столом і займе небагато місця. Це прекрасна альтернатива замість столу з мішаються стільцями.

Розмістити диванчик можна уздовж вікна, створивши окрему обідню зону. Щоб вписатися в стильовий ансамбль, оббивка повинна відповідати колірній гамі столу.

світла гамма &8212; саме підходяща для меблів у вузькому приміщенні.

Вузька кухня з балконом

Балкон на кухні &8212; справжня планувальна Знахідка. У кухні з балконом з'являється повноцінне місце для їдальні зони. Попередньо доведеться виконати роботи по об'єднанню балкона з кухнею: прибрати балконні двері з вікном, утеплити і засклити балкон, провести туди проводку.

Панорамне скління дозволить милуватися міськими пейзажами під час прийому їжі. Що залишився простінок можна використовувати як столик для подачі страв і брудного посуду, а можна прибрати і його, перенісши радіатор на вільну стіну. Тоді на звільненим місці можна поставити барну стійку.

якщо поруч з кухнею знаходиться балкон, то він може прийняти на себе частину навантаження меблів і техніки.

Балкон-їдальня &8212; кращий варіант використання додаткового простору, що не вимагає додаткових перебудов. Якщо балкон вузький, в будь-якому випадку він допоможе розширити простір для їдальні зони.

Якщо з кухнею сусідить простора лоджія, то там можна облаштувати повноцінну їдальню. У цьому випадку 2 зони можна розділити аркою або прозорими розсувними дверима.

Пам'ятайте, що будь-які перепланувальні роботи потребують отримання дозволу. Тим більше воно необхідне, якщо ви припускаєте, що коли-небудь будете продавати квартиру.

приєднати балкон і розмістити на ньому столову групу &8212; саме логічне рішення для вузької кухні.

Вузька кухня-вітальня

Якщо вам пощастило стати володарями вузької кухні-вітальні , доведеться переглянути принципи розстановки меблів. Всі меблі не варто розміщувати паралельно довгій стіні, тому що таким чином приміщення витягнеться ще більше.

довгий гарнітур і поздовжнє розташування дощок підлоги &8212; дві основні помилки в облаштуванні вузької кухні. Бажано зонувати приміщення за допомогою меблів.

Можна розглянути варіант кухні з островом . Острів можна використовувати як робочу поверхню, а можна встановити на ньому варильну.

Суть такого розташування &8212; установка великих об'єктів поперек приміщення: дивани, Острів. Вузьке приміщення так буде здаватися пропорційніше.

Можна розділити приміщення на 2 зони: на видаленні ближче до вікна зробити кухню, а ближче до входу оформити вітальню або навпаки, розділивши 2 ЗОНИ барною стійкою.

Диванчик біля вікна &8212; романтичне різноманітність в інтер'єрі кухні.

Маленька вузька кухня

Маленька вузька кухня &8212; це найскладніший варіант планування.

Спочатку потрібно спробувати варіант кардинально:

 • Організувати в сусідній кімнаті їдальню;
 • Знести перегородку з сусідньою кімнатою і зробити об'єднану кухню / їдальню;
 • Перенесіть перегородку глибше в сусідню кімнату, розширивши кухню та зменшивши кімнату;
 • Якщо є балкон &8212; об'єднати кімнату з балконом;
 • Розширити кухню за рахунок коридору.
для сім'ї з 1-2 чоловік маленької кухні може і вистачить для приготування їжі, але місце для столу все одно доведеться шукати за її межами.

Якщо все це реалізувати не вийде, доведеться викручуватися з розстановкою меблів:

 • Купити вузький кухонний гарнітур, а для прийому їжі облаштувати вузький відкидається столик від стіни. Заощадити простір допоможуть також складні стільці;
 • Для збільшення зони зберігання розмістити верхній ярус шафок під стелею. Нижні шафи використовувати для установки вбудованої побутової техніки & 8212; посудомийної машини,
 • Духової шафи, холодильника;
 • Раціонально використовувати підвіконня для створення столу;
 • Придбати замість стандартної 4-хкомфорочной плити більш вузьку 2-хкомфорочную.
багатофункціональна меблі та техніка просто знахідка для облаштування невеликої кухні.

Вузька кухня не терпить захаращеності, в ній повинен панувати ідеальний порядок. Обов'язково в ній повинні бути присутніми елементи декору: яскрава начиння, квіти в горщиках, картина або панно на вільній стіні &8212; всі ці акценти не просто притягнуть до себе погляди, але і відвернуть увагу гостей від непропорційності приміщення.

рейлінги і навісні полки це додаткове місце для розміщення приладів і прикрас.

Вузька кухня реальні фото

Зараз читають
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Дизайн білої кухні з дерев'яною стільницею. Вибір кольору стільниці і фа ...
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Дизайн кухні в біло - зеленому кольорі. Правила поєднання білого і зелен ...
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
У цій статті ми детально розглянемо можливі варіанти дизайну скіналі для ...
Новое youtube видео