Назад
Як почистити диван в домашніх умовах: перевірені способи

Навигация по разделу

Диван – місце, яке збирає всіх членів сім'ї. Тому не дивно, що саме ці меблі частіше і найбільше забруднюються. Позбутися від плям, розлучень і неприємного запаху на оббивці дивана можна і в домашніх умовах. Для цього використовуються ефективні народні та хімічні засоби.

Універсальні народні способи

Сода та оцет

Суміш допоможе позбутися навіть від застарілих плям і неприємних запахів. З цих двох компонентів готують густу кашку. Компоненти освіжають колір і видаляють неприємний запах.

Нашатирний спирт

Губкою, змоченою в спирті, протерти пляму. Потім пройтися по забрудненню господарським милом, а через третину години протерти оцтовим розчином (столова ложа оцту розлучається на літр води). Такий алгоритм легко прибирає навіть застарілі забруднення.

Порошок, оцет і сода

У 150 мл оцту і 500 мл води розчинити чайну ложку порошку. Все ретельно перемішати, потім всипати в суміш соду, після чого вона спіниться. Готовий розчин помістити в ємність з пульверизатором і розпорошити її по всій поверхні дивана. Залишити на 15 хвилин. Місця з сильним забрудненням потерти м'якою щіткою. Змити теплою чистою водою.

Спирт

Серветка, змочена в спирті, здатна видалити багато видів забруднень. Досить добре потерти нею пляма, потім пройтися мильним розчином, а після – чистою водою. Піде не тільки забруднення, але і неприємні в'їдаються плями.

Хімічні засоби

Хімічні магазинні засоби відмінно справляються із забрудненнями будь-якого походження.

Розглянемо рейтинг кращих засобів:

Pro-Brite Lenot. Очищувач справляється з будь-якими плямами на текстилі. Більшість плям йде після першого застосування. На задній частині упаковці розміщена докладна інструкція.

 

TUBA. чистяча піна призначена для чищення м'яких меблів. Головне достоїнство піни полягає в тому, що вона захищає меблі від промокання і запобігає повторне забруднення.

GraSS Universal cleaner. універсальний засіб у форматі спрею. Добре виводить неприємні запахи. Підходить для видалення застарілих плям.

Ekokemika Textil Interior. засіб, який не вимагає змивання. Перед використанням концентрат потрібно розвести (концентрація залежить від ступеня забруднення). Деякі користувачі в необхідності готувати розчин знайшли основний недолік кошти.

UNICUM. Препарат не тільки видаляє плями, але і повертає текстилю яскравість. Після його застосування на меблях зберігається плівка, що захищає від попадання пилу і неприємних запахів.

 

NORDLAND. підходить для догляду за меблями, килимами та автомобільними сидіннями. Легко видаляє сліди від фломастерів, ягід і соку. Однак користувачі відзначили високу витрату кошти.

VANISH. у препараті відсутній хлор, тому він не псує меблі. Випускається у форматі спрею, тому відрізняється економічною витратою.

»Баги Штихоніт". засіб легко справляється з будь-якими видами забруднень. Відмінно очищає оббивку меблів, покращує яскравість тканини і надає приємний аромат.

Pip «для виведення плям». засіб коштує відносно недешево. У складі присутні ензими, органічні солі, рослинні екстракти і кислоти натурального походження.

Як почистити диван в залежності від виду забруднення?

Від бруду

Щоб позбутися від твердих забруднень, рекомендується скористатися шпателем, обухом ножа або іншим предметом, що має тупу кромку.

Тканини, які мають високий ворс, таким способом очищати не можна. В цьому випадку бруд розмочується в мильній піні, а потім видаляється щіткою.

Від плям

Можна спробувати універсальний засіб – піну від будь-якого миючого засобу. Досить нанести піну на плями і залишити на 15 хвилин. Потім видаляється піна і витирається тканину сухою губкою.

Є ще кілька простих способів:

  • Оцтовий розчин (2 ст. ложки на літр води);
  • Розчин шампуню з водою+ 10 крапель нашатирного спирту на 1 л розчину.

Від розлучень

Наступний засіб зарекомендувало себе як одне з кращих:

  • У 100 мл води додати чайну ложку соди, ретельно все перемішати;
  • Додати 100 мл перекису водню;
  • Засіб помістити в ємність з розпилювачем;
  • Нанести готовий розчин після застосування оцтової суміші;
  • Вийде пишна піна, яку залишають на 30-45 хвилин.

Від сечі

Якщо пляма тільки з'явилося, його рекомендується відразу ж промокнути сухою вологопоглинаючою губкою. Далі буде досить висушити пляму феном.

Якщо ж розлучення і запах залишилися, можна застосувати слабкий розчин марганцівки або оцтову суміш (9%-ний оцет розлучається з водою в пропорції 1 : 5).

Світлу оббивку обробляють лимонною кислотою (розлучається з водою в співвідношенні 1 : 10). Суміш залишається на меблях на годину, потім пляма промивається мильним розчином, а після – чистою водою. Очищену ділянку обов'язково відразу просушується.

Щоб остаточно позбутися неприємного запаху, можна використовувати кавові зерна. Їх потрібно роздрібнити і розсипати по поверхні дивана. Залишити для дії на ніч. А на ранок прибрати їх за допомогою пилососа.

Від запаху

Є кілька перевірених способів позбутися неприємного запаху:

  • Розчинити м'яке мило у воді (приблизно третина бруска на літр води).
  • Шампунь з теплою водою.
  • 9%-ний оцет змішати з водою (на літр води ст.ложка оцту).
  • Спирт (або горілка) підходить для чищення меблів з мікрофібри.

Від вовни

  • Ролик для чищення одягу. він точно не зіпсує оббивку завдяки тому, що клей на ролику зазвичай слабкий.
  • Скотч. його прикладають до меблів буквально хвилину, а потім різко прибирають. Краще брати широкий скотч, так очищення пройде набагато швидше.
  • Мокра ганчірка. щоб позбутися від усієї шерсті, проводити ганчіркою потрібно тільки в одному напрямку.
  • Пилосос. найзручніший і доступний спосіб. Але варто врахувати, що звичайним пилососом зібрати дрібну шерсть буде складно, для цього більше підходить миюча техніка.
  • Зубна щітка. очищає добре, але підходить більше для невеликих меблів через своїх мініатюрних розмірів. Зубну щітку можна замінити жорсткою щіткою для прибирання.
  • Гумові рукавички. досить пройтися руками по всій меблевій поверхні.

Як почистити диван залежно від матеріалу?

З тканини

Господарське мило. Брусок натирають на крупній тертці і розчиняють в теплій воді. Губку або щітку добре змочують в розчині, віджимають і обробляють забруднені ділянки. Після закінчення роботи оброблені зони вибирають сухою ганчіркою.

Засіб для миття посуду. у воду додати стільки миючої рідини, щоб утворилася пишна піна. Утворену піну нанести на забруднені ділянки, залишити на 20 хвилин. Плями акуратно потерти губкою, а потім видалити залишки піни сухою тканиною.

Сода. можна просто присипати оббивку дивана содою і залишити її на годину. Через 60 хвилин прибрати надлишки пилососом. Для посилення ефекту готують содову кашку. Для цього соду змішують з водою до отримання консистенції густої каші. Наносять на плями і залишають також на годину. Змивають склад вологою губкою.

З велюру

Варіанти очищення велюрового дивана:

  • Концентрований розчин з мила. у готовому розчині змочують губку і нею протирають пляма, починаючи від країв. Важливо намагатися не виходити за краї плями, щоб не утворилися зайві розлучення.
  • 10%-ний спиртовий розчин. спочатку їм протирають велюрову оббивку, а потім ретельно вимивають ділянку із забрудненням чистою водою.
  • Жирні плями видаляються сіллю, крохмалем або борошном. досить один із запропонованих компонентів насипати на жирну пляму, дочекатися вбирання, а потім змести сухий компонент.
  • Розведений нашатирний спирт легко видаляє плями від маркерів або фарби.
  • Для позбавлення від жувальної гумки використовують лід, загорнутий в легку тканину. досить залишити лід на жувальній гумці на кілька хвилин, після цього з тканини все легко піде.

Зі шкіри

  • Молоко. добре розігрійте молоко (досить буде однієї склянки). У розігрітому молоці змочити губку і обробити нею забруднені ділянки. Молочні залишки видаляються сухою ганчіркою.
  • Лук. беруть велику цибулину і розрізають навпіл. Добре потерти пляма цибулиною, періодично прибираючи брудний шар. Після очищення протерти оббивку м'якою тканиною, змоченою в чистій воді.
  • Зубна паста. рекомендується нанести пасту на м'яку губку і обробити нею пляма. Жорсткі губки брати не можна, так як можна подряпати шкіру. Вибирати пасту з відбілюючим ефектом не можна, так як в ній містяться жорсткі компоненти, що ушкоджують оббивку.
  • Оцет і спирт. у ємності змішується вода, спирт і оцет. У суміші змочується ганчірка, якою обробляється пляма. Після поверхню дивана протирається губкою, змоченою в гліцерині.

Як швидко почистити оббивку дивана?

Алгоритм швидкого очищення поверхні дивана:

  • Позбавлення від пилу. можна просто пропилососити диван. Якщо оббивка зроблена з тканини з високим ворсом, то краще використовувати метод мокрою простирадла і вибивання.
  • Очищення поверхні від бруду. засохлу бруд соскабливают зворотною стороною ножа або розмочують в мильному розчині.
  • Для швидкого очищення від плям і розлучень рекомендується використовувати хімічні засоби. спосіб застосування кожного описаний в інструкції.

Довідка! описаний алгоритм підходить для диванів з тканини або велюру. Для очищення шкіряних меблів досить пройтися по її поверхні губкою, змоченою в мильному розчині.

Щоб зберегти презентабельність і красу дивана, важливо регулярно за ним доглядати. Для цього меблі періодично очищається і обробляється засобами, що запобігають повторне забруднення.

Зараз читають
Новое youtube видео