Назад
Як позбутися від мошок на кухні: покрокова інструкція та профілактика

Навигация по разделу

Поява на кухні дрібних мошок – неприємна проблема для кожного власника житла. Це явище можна спостерігати не тільки в жаркий період, але і взимку, коли комахи поселяються в крупах, борошні, а також в недавно куплених овочах і фруктах. При виявленні їх присутності необхідно встановити джерело виникнення і вжити заходів для боротьби з ними.

Як позбутися від мошок?

В основному комахи-шкідники поділяються на наступні види:

 • Кухонні-зазвичай зустрічаються коричневого, чорного або зеленого кольору;
 • Дрозофіли (плодові).

Як правило, останній вид з'являється і в житлових приміщеннях. Такі комахи здатні до швидкого розмноження, тому їх ліквідацією необхідно зайнятися відразу ж після виявлення.

Крок 1. Знаходження джерела живлення і розмноження

Щоб повністю позбутися від кухонних мошок, потрібно не просто знищити їх, а виявити джерело їх походження.

Вони можуть бути:

 1. Перезрілі і почали гнити ягоди, фрукти і овочі. комахи відкладають на таких плодах свої яйця, які після потрапляння в сприятливі для них умови починають активно розвиватися. Таким чином в квартирі з'являються цілі колонії мошок. При цьому місце зберігання подібного джерела – на столі або в холодильній камері – абсолютно не важливо.
 2. Сміттєвий контейнер або сміття, що знаходиться у важкодоступних місцях, які зазвичай не зачіпає процес прибирання. завалялася там огризок яблука привертає увагу шкідників більше, ніж брудний посуд.
 3. Стік у раковині. почистивши до блиску раковину, багато людей вважають, що ідеально виконали цю частину прибирання. Однак вони не підозрюють, що глибина стоку являє собою сховище всіляких відходів. Якщо довгий час не використовувати засоби для чищення труб, то всередині утворюється гниль, що є ідеальним середовищем для розмноження комах.
 4. Неохайні сусіди. у багатоквартирному будинку проживають різні люди: одні містять своє житло в ідеальній чистоті, інші – з точністю до навпаки. Тому навіть одна подібна квартира здатна "забезпечити" весь під'їзд шкідливими комахами, що поширюються через вентиляційні люки.
 5. Грунт, в якому ростуть Кімнатні квіти. дрібні земляні клопи легко селяться і розмножуються в квіткових горщиках, оскільки підвищена вологість створює їм сприятливі умови для цього.

Встановивши причину виникнення мошок, можна без праці позбутися від них в лічені дні.

В першу чергу для цього необхідно ліквідувати сам джерело, для цього потрібно виконати ряд дій:

 1. Уважно перебрати запаси овочів, викинути або переробити зіпсовані екземпляри. Надалі подібна процедура повинна бути регулярною.
 2. Забезпечити зберігання сипучих продуктів в герметично закриваються ємностях, що не допускають проникнення вологи. При пересипанні круп потрібно ретельно перевірити їх на наявність мошок і личинок.
 3. Помістити всі схильні до швидкого псування продукти в холодильник. Чи не викладати в вазу занадто багато фруктів, а заповнювати її в міру опустіння.
 4. Грунтовно вимити і просушити хлібницю.
 5. Якщо в квартирі є рослини – систематично прибирати опале листя, рихлити в горщиках землю, протирати їх зовні і мити піддони, використовуючи засоби для чищення. У разі виявлення в грунті мошок-замінити склад новим, а листові пластини рослин обробити слабким розчином перманганату калію.
 6. Винести сміття, а відро неодноразово промити з дезинфікуючим засобом сильної дії.
 7. У разі проживання в квартирі домашніх тварин щодня міняти в поїлки воду, а залишки корму зберігати в спеціально виділеної для цієї мети ємності.
 8. Зробити прибирання в холодильнику – вилучити з нього залежані залишки продуктів, видалити патьоки.
 9. Проникнути в важкодоступні місця в приміщенні і вимити їх, викинути звідти певні предмети.
 10. Провести обробку хімічними речовинами стік труб. Також для цієї мети можна використовувати суміш з соди і оцту.
 11. Ретельно вимити плиту, особливо її бічні стіни і духовку.
 12. Перевірити стан мікрохвильової печі, в міру необхідності усунути жир з її поверхні.

Крок 2. Знищення мошок

У разі якщо всі можливі джерела мошок були знайдені і ліквідовані, а шкідники як і раніше присутні в квартирі, необхідно приступити до їх усунення. Існує маса способів позбавлення від кухонних комах.

пилосос

Знищення мошок за допомогою пилососа допоможе позбутися від цілої колонії. Для цього потрібно провести обробку цією технікою всіх поверхонь в квартирі. Щоб вивести з потаємних місць якомога більше комах, рекомендується попередньо залишити їм ту чи іншу приманку.

Після того як мошки виявляться в контейнері, необхідно витрусити його за межами квартири, інакше пилозбірник стане додатковим джерелом їх проживання.

Слід зазначити, що такий спосіб не є надто результативним, оскільки він передбачає усунення лише тих шкідників, чиє місцезнаходження було виявлено. Зазвичай після такої процедури через деякий час з'являються нові колонії.

пляшка з заграв соком

Зловити комаха можна звичайною пляшкою, існує кілька подібних способів:

 1. Частково наповнити посудину заграв соком. Після того як в ньому збереться досить мошок, його потрібно швидко закрити і винести з квартири.
 2. Відрізати в пляшці об'ємом 1,5–2 л верхню конусоподібну частину і вставити її назад вниз горловиною так, щоб вийшло подобу воронки. На дно ємності налити солодкий сироп, несвіжий сік, вино або трохи пива. Дрозофіли проникнуть всередину пляшки, але вибратися з неї назад вже не зможуть.

Важливо! після того як в ємності збереться достатня кількість комах, необхідно викинути її якнайдалі від будинку.

Липучки від мух

Стрічки для мух, що представляють собою предмет, на який нанесено ту чи іншу речовину, що привертає увагу шкідників, – дієвий спосіб боротьби з кухонними мошками. Потрапивши на таку стрічку, комахи міцно приклеюються до неї.

Цей засіб для боротьби з дрозофілами має кілька переваг:

 • Низька вартість;
 • Безпека для здоров'я людини і домашніх вихованців;
 • Простоту у використанні.

Недолік липких стрічок полягає в тому, що вони сильно псують естетичний вигляд приміщення, незважаючи на те, що останнім часом деякі виробники стали пропонувати Декоративні пастки, виконані у формі квітів і метеликів. Також слабкою стороною цього засобу можна назвати нездатність позбавити приміщення від мошок в найкоротший термін.

Липку стрічку можна придбати в магазині або зробити самостійно.

Для цього знадобиться:

 • Розрізана у вигляді довгих смуг шириною 5-7 см щільний папір;
 • 200 мл каніфолі;
 • 4 ст. л. цукру;
 • 100 мл касторової олії;
 • 55 г скипидару;
 • 5 ст.л. води.

Процес виготовлення такого засобу складається з декількох дій:

 • Цукор розчинити у воді і зварити жовто-коричневий сироп;
 • Після того як сироп охолоне, додати в нього скипидар, каніфоль, касторку і грунтовно перемішати ці компоненти;
 • Отриманою сумішшю просочити паперові смужки і розвісити в квартирі.

Замінювати пастки новими потрібно в міру скупчення на них шкідників.

апельсинові кірки

Ефірні масла цедри апельсина містять в своєму складі лемонел –речовина, що відрізняється токсичними властивостями, згубними для комах.

Стійкий запах апельсина робить негативний вплив на стан комах:

 • Призводить до дезорієнтації в просторі;
 • Отруює мошок, в результаті чого вони швидко гинуть.

З метою боротьби з дрозофілами потрібно розкласти апельсинові кірки по всіх поверхнях, а також в шафах. У міру того як запах фрукта буде видихатися, слід проводити заміну кірок свіжими екземплярами. Після зникнення в будинку комах рекомендується використовувати апельсин ще протягом 14 днів.

Важливо! для посилення ефективності рекомендується в апельсинову цедру увіткнути ароматну гвоздику (спеції).

Гель від тарганів

Гель від тарганів – ефективний засіб, призначений для боротьби з шкідливими комахами. Щоб за допомогою нього позбутися від кухонних мошок, потрібно налити в дрібну миску сік, додати в нього трохи цукру, а потім розвести гель. Бажано розставити такий засіб одночасно в декількох місцях. Напій приверне увагу дрозофілів: наївшись його, вони отруяться.

Важливо! використовуючи гель від тарганів, змішаний з солодким напоєм, потрібно подбати, щоб на кухні у відкритому доступі не залишалося іншої їжі для комах, інакше вони можуть не злетітися на розставлене частування.

банку та пакет

Бутель з сиропом, поставлену з метою боротьби з комахами, можна замінити банкою, пастка з якої буде працювати за схожим принципом. Для цього ємність 0,5–1 л слід накрити плівкою, верхній шар якої повинен бути натягнутий. У плівці тонкою голкою виконати крихітні отвори, розраховані тільки на те, щоб мошки змогли проникнути через них всередину.

На дно банки налити зіпсований сік, яблучний оцет, вино або компот. Потрапили в споруджену таким чином пастку шкідники вилізти назад вже не зможуть. В цьому випадку плівку може успішно замінити аркушем паперу, згорнувши його конусом і вставивши в банку вузьким кінцем.

Крім напоїв на дно банки можна помістити зіпсовані шматочки овочів, ягід, фруктів, варення або джем.

лак для волосся з сильною фіксацією

Проти лаку для волосся безсило абсолютно будь-яке кухонне Комаха. Виявивши місце проживання колоній дрозофілів, слід рясно побризкати їх цим косметичним засобом.

В результаті у особин склеяться крила і поважчає тіло, що виключить можливість їх подальшого пересування. З цією метою рекомендується використовувати лак сильної фіксації.

рідкий фумігатор

Фумігатор від комах – це досить просте пристосування, що функціонує за принципом фумігації, знищуючи особин отруйними випарами. Такі летючі речовини звуться фуміганти.

Їх інтенсивне випаровування відбувається при нагріванні. У разі боротьби з кухонними мошками використовують рідкий варіант цього засобу, флакон з яким досить просто вставити в розетку.

Не варто з цією метою застосовувати пластини, оскільки їх доведеться міняти кожен день, а боротьба з шкідниками вимагає певної кількості часу.

Ліквідувати дрозофілів можна за допомогою дихлофосу, але тільки в тому випадку, якщо шкідники перебралися з кухні в житлові кімнати.

Подібна процедура зажадає дотримання декількох правил:

 • Видалити з приміщення, яке планується обробляти, людей і домашніх вихованців;
 • Надіти засоби захисту: рукавички, респіратор і окуляри, в іншому випадку можна отримати серйозне отруєння;
 • Побризкати дихлофосом всі виявлені поселення колоній, а також розбризкати засіб в повітрі;
 • Провести обробку всіх важкодоступних ділянок;
 • Після закінчення обробки закрити в квартирі всі вікна і приблизно на одну-дві години покинути її.

Хімічні засоби ефективно позбавляють житло від навали мошок, проте їх застосування не завжди буває можливим.

Важливо! не можна використовувати токсичний дихлофос в кухонному приміщенні через що знаходиться в ньому посуду і продуктів харчування.

Крок 3. Профілактика

Після повної ліквідації мошок необхідно регулярно проводити ряд профілактичних заходів з метою запобігання повторної появи шкідників.

Для цього потрібно:

 1. Щодня прибирати приміщення кухні: не залишати брудний посуд на столі і в раковині, викидати залишки їжі.
 2. Стежити за станом мисок і поїлок, призначених для домашніх тварин: регулярно мити їх і робити заміну води.
 3. Регулярно чистити клітки домашніх тварин, а також обробляти їх підстилки.
 4. Щодня виносити з квартири сміття, особливо це стосується харчових відходів.
 5. Не залишати їжу у вільному доступі: накривати її харчовою плівкою, серветкою або застосовувати інші способи.
 6. Систематично обробляти стоки труб хімічними речовинами. Проводити їх огляд на предмет витоків і в разі потреби усувати несправності.
 7. Якщо поява мошок пов'язано з перебуванням в квартирі кімнатних рослин, необхідно негайно поміняти в горщиках грунт і не допускати в подальшому його перезволоження.
 8. Солодкі напої, соки і вино зберігати тільки в закупореному вигляді, а хліб і борошняні продукти – в герметично закритій хлібниці.
 9. Періодично протирати робочі поверхні на кухні вологою губкою або серветкою, усуваючи залишки їжі і липкі плями. У тому числі це стосується і газової плити.
 10. По можливості частіше міняти статеві ганчірки і предмети для миття посуду.
 11. Встановити на вікна москітні сітки.
 12. Частіше перевіряти і дезінфікувати вентиляційні люки.

При виявленні в квартирі шкідливих комах необхідно негайно вжити заходів, пов'язані з пошуком і ліквідацією всіх можливих джерел цієї проблеми. Тільки при веденні грамотної боротьби і профілактики можна назавжди забути про це неприємне явище.

Зараз читають
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Дизайн білої кухні з дерев'яною стільницею. Вибір кольору стільниці і фа ...
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Дизайн кухні в біло - зеленому кольорі. Правила поєднання білого і зелен ...
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
У цій статті ми детально розглянемо можливі варіанти дизайну скіналі для ...
Новое youtube видео