Привіт, дорогі друзі. Сьогодні ми для вас постаралися зібрати найкорисніші поради, які допоможуть вам замовити ваш кухонний гарнітур без будь-яких серйозних помилок. Якщо ви новачок і купуєте свою першу кухню, то ці поради будуть для вас особливо корисними. Тому обов'язково збережіть цей пост в закладки щоб не забути.
Порада 1. Спочатку дизайн проект кухні, а вже після проводите ремонтні роботи
Випадки, коли кухня гармонійно і функціонально вписується в уже зроблений ремонт і проведені комунікації, зустрічаються вкрай рідко. Найчастіше потрібні додаткові витрати на штроблення стін під електрику, переміщення вентиляції, а іноді і переробку підлогового покриття. Тому рекомендується спочатку розробляти проект кухні, а вже після проводити ремонтні роботи.
Порада 2. Перед покупкою побутової техніки проконсультуйтеся з фахівцями які будуть розробляти ваш кухонний гарнітур
Перед покупкою побутової техніки на кухню краще проконсультуватися щодо неї з фахівцями, які будуть займатися проектуванням кухонного гарнітура. Якщо цього не зробити, в подальшому можна серйозно обмежити себе компонуванням модулів при розробці дизайну кухні.
Порада 3. Техніка повинна бути розташована так, щоб її використання було для вас зручним
Наприклад, розміщення мікрохвильової печі у верхній шафі або під стільницею – це не найкраща ідея. При розташуванні техніки потрібно враховувати своє зростання або середній зріст домочадців які проживають в квартирі. В даному випадку чіткі правила і стандарти відсутні – меблі виконується індивідуально.
Порада 4. Не залишайте зазору між верхніми шафками і стелею
При наявності такого зазору дуже висока ймовірність того, що з часом не часто використовувана посуд або техніка буде складуватися на верхні шафи. Тому краще зробити кухонний шафи до стелі і зберігати кухонне начиння там.
Порада 5. Не встановлюйте плиту занадто близько до холодильника
Навіть якщо кухня має невеликі розміри, є сенс помістити між холодильником і плитою шафка. Плита в процесі роботи сприяє нагріванню стінок холодильника, що негативно впливає на його роботу. Якщо цей момент не був продуманий заздалегідь, краще перемістити холодильник в інше місце.
Порада 6. Не робіть відкритих полиць і ніш
Практика показує, що в процесі використання такі полки стають пилозбірниками і служать в основному для зберігання непотрібних речей, які звідти постійно вивалюються.
Порада 7. Підбирайте правильну висоту для робочої поверхні
Цей момент нерідко ігнорується в меблевих салонах, і в той же час він вкрай важливий для зручного використання. Найбільш підходящий рівень висоти становить 10-15 см від лінії ліктя до робочої поверхні. Регулювання можлива за рахунок висоти цоколя, яка може становити 10, 12 або 15 сантиметрів.
Порада 8. Дотримуйтесь правил робочого трикутника
Тут все дуже просто: для готування м'яса його необхідно вийняти з холодильника, вимити. Потім приготувати. З урахуванням такої логіки буде відмінно, якщо холодильник, мийка і поверхня для готування будуть розташовуватися в аналогічній послідовності.
Порада 9. Не робіть прозорі скла в кухонному гарнітурі
Якщо ви хочете зробити кухню легкою і невагомою, краще віддати перевагу білі Фасади. Прозорі скла в кухні виглядають кілька старомодно.
Порада 10. Зробіть більше розеток
Кухня – саме те приміщення в квартирі, яке вимагає максимальної кількості розеток. Адже тут ми використовуємо величезну кількість побутової техніки: холодильник, мікрохвильова піч, чайник, посудомийна машина і так далі.
Порада 11. Сплануйте заздалегідь нішу для телевізора
Багато дизайнерів, проектуючи кухню, забувають про телевізорі зовсім, що невірно. Він є невід'ємним атрибутом сучасної кухні. Якщо ви не запланували установку телевізора на стадії проекту, в подальшому його доведеться поміщати туди, де є місце, і не факт, що це буде зручно.
Порада 12. Вибирайте якісні системи повного висунення
Практика весь час демонструє, що використання розпашних шафок – це незручно. Краще заплатити більше і придбати якісні системи повного висунення. Вони істотно підвищать комфорт при експлуатації кухні, адже кількість відкривань в день просто величезна.
Порада 13. Найміть дизайнера
Купуючи кухонні меблі, багато хто бажає продемонструвати власні таланти і проектують кухню самостійно. Але кращий варіант-це робота спільно з професіоналом. При цьому важливо обговорити з ним всі моменти: кількість людей в сім'ї, їх габарити і спосіб життя.
Також важливо висловити свої побажання щодо компонування кухні з урахуванням досвіду експлуатації гарнітура в минулому. Тоді підсумковий результат буде таким, як ви очікуєте, і у вас не буде претензій до дизайнера, оскільки при проектуванні майбутньої кухні всі нюанси будуть прийняті до уваги.
Порада 14. Не підписуйте договір без уважного його вивчення
Це важливо не тільки з точки зору змісту пунктів договору. Основне-це комплектація кухні. Кольорове рішення корпусу і фасадів, виробник, фурнітура, спосіб відкриття фасадів, використовувана ручка і так далі. Це вкрай важливо, оскільки може бути так, що замовляли ви німецьку кухню, а в результаті отримали китайську.
І ще кілька важливих рекомендація від домогосподарок, перш ніж замовити кухню
- Не варто сліпо слідувати модним трендам. Основне-це зручність кухні конкретно для вас, а мода змінюється щодня.
- Якщо ремонт робиться у всьому будинку, то кухня – це те, на чому однозначно не варто економити. Навряд чи ви будете міняти її протягом наступних десяти років.
- Звертайте увагу на фасади, а саме – чи залишаються на них відбитки. Якщо вам подобається колір, але він мазкий, це не кращий вибір, так як мити доведеться дуже часто. І врахуйте, що чим темніше гарнітур, тим сильніше на ньому видно всілякі забруднення.
- Фасади з малюнком – сумнівне рішення. Кухня робиться не на один рік, і через якийсь час малюнок може просто перестати подобатися. Краще все ж зупинитися на чомусь більш нейтральному.
- При наявності можливості краще робити кухню до стелі – так буде простіше зберігати чистоту в приміщенні.
- Не вибирайте ручки у формі жолоба. Вони вкрай незручні &8212; весь жир, бруд і крихти будуть активно накопичуватися саме тут.
- Зверніть увагу на матеріал для стільниці та її колір. Варто віддавати перевагу максимально практичним матеріалам, які не потребують ретельного догляду. Наприклад, стільниці з дерева вкрай погано переносять гаряче, потрібно щорічне оновлення шару просочення. Світлі кам'яні вироби будуть швидко жовтіти і дряпатися. Чорні погані тим, що на них сильно помітні подряпини. А вироби з ДСП погано переносять вологу.
- Не варто використовувати вбудований холодильник. Зазвичай він занадто маленький і незручний у використанні. Краще залишити місце для повноцінного. Якщо простору мало, можна вибрати модель без морозилки, а морозильну камеру докупити окремо.
- Не встановлюйте мийку в кут. Це вкрай незручно.
- Не вибирайте плівкові Фасади, оскільки вони не прослужать вам довго.
- Обов'язково продумайте розміщення і кількість розеток, так як на кухні їх завжди не вистачає.
- Плиту краще не робити темною. На ній помітні будь-які недосконалості аж до крапельки води.
- Кран не повинен бути занадто високим, інакше бризки можуть бути скрізь.
- Важливо не економити на робочій стільниці та фасадах. Вони повинні бути максимально якісними і довговічними.
- Зручно використовувати висувний модуль для сміттєвих контейнерів, розташований під раковиною. Для сортування сміття добре, коли у вільному доступі є відразу кілька відер.
- Якщо ви плануєте вішати рейлінги, то фартух з акрилу вам не підійде так як він дуже сильно дряпається. В даному випадку варто або відмовитися від рейлінгів, або зробити фартух з іншого матеріалу.
- Також не варто робити фартух з рельєфною плитки, так як відмивати її буде складно.
- Вибираючи меблевий салон для замовлення кухні, звертайте увагу на відгуки про нього своїх знайомих. Рівень сервісу, захмарні ціни і комфортна обстановка в самому салоні ще не є гарантією що все пройде без проблем.
- При достатніх габаритах приміщення краще віддати перевагу кухонний гарнітур лінійного планування.
- Якщо вам захотілося встановити у себе на кухні Острів, варто зайвий раз обміркувати своє рішення. Острів реально потрібен далеко не завжди. Подумайте, чи буде він функціональним конкретно у вашому випадку. Обов'язково співвіднесіть це з тим, яку площу він буде займати, і у скільки обійдеться. Якщо кухня досить велика, то можна. Якщо є нестача місця для зберігання, острів не стане порятунком, особливо якщо ви плануєте сидіти за ним, і потрібно місце під ноги. Краще вибрати П-або Г-подібну кухню. Якщо ж планується ще й проведення води, варто прорахувати, у скільки все це обійдеться і зрозуміти, чи потрібно воно вам в цілому.
- Постарайтеся уявити в порожній кухні вчинення всіх рутинних дій. Уявіть себе, що прийшов з пакетами продуктів: куди ви їх помістіть, з чого почнете підготовку, де лежать необхідні для цього прилади і так далі. Це може здаватися дурним з боку, проте уявна промальовування всього процесу в деталях допоможе відразу визначити всі недоліки кухонного проекту перед його втіленням в реальність.