З точки зору чистоти на кухні, духовка &8212; одне з найбільш проблемних місць. Дрібні краплі жиру потрапляють на стінки і дно, як би акуратно ви не намагалися готувати. Під впливом спека вони пригорають і відмити їх стає проблематично, навіть якщо ви намагаєтеся очистити духову шафу відразу ж після приготування їжі.
Ще складніше справа йде зі старими забрудненнями &8212; доведеться добре постаратися, щоб вивести їх. У цій статті ми розберемося, як відмити духовку від жиру і нагару.
Ефективні народні засоби
Внутрішня поверхня духової шафи дуже часто знаходиться в безпосередній близькості від їжі. Тож не дивно, що багато господинь вважають за краще відмовитися від використання агресивної хімії, випаровування якої не кращим чином впливають на їжу.
Для чищення газової духовки можна використовувати і народні засоби, не менш ефективні, ніж побутова хімія. прості та ефективні методи, які не зажадають особливих витрат сподобаються кожному &8212; тим більше, що інгредієнти для такої чистки можна знайти практично в будь-якому будинку.
Очищення духовки від гару парою
Мабуть, один з найефективніших способів видалення Нагарі &8212; використання для цих цілей пара. Примітно, що він же є і самим бюджетним &8212; купувати нічого не доведеться.
Досить знайти каструлю, яку можна поставити в духовку, і набрати в неї води. Після цього увімкніть духовку на максимум і поставте ємність туди на півгодини.
Далі за вас все зробить гідроліз &8212; процес утворення пари. Під впливом гарячої пари жир і нагар размягчатся. Вам залишиться тільки дочекатися, поки духовка трохи охолоне (до повного охолодження доводити не рекомендуємо, так як бруд знову застигне) і зняти все зайве м'якою губкою.
При необхідності процедуру повторити. Мабуть, це найпростіший спосіб очистити духовку без хімії.
Зверніть увагу: Обов'язково стежте за кількістю води в каструлі. Якщо вона повністю википить, то ви ризикуєте зіпсувати посуд. Крім того, переконайтеся, що її можна поставити в духовку &8212; аромат пластикових ручок не додасть затишку вашій кухні.
Нашатирний спирт в боротьбі із забрудненнями
Ефективно зі старими забрудненнями в духовій шафі впорається і знайомий всім нашатир &8212; за рахунок свого діючої речовини. За результативністю він може зрівнятися з багатьма хімічними засобами, проте не шкодить вашому здоров'ю.
Єдиний мінус такого методу &8212; характерний запах, який припаде до душі не кожному. У великих же концентраціях пари нашатирю можуть викликати запаморочення, тому обов'язково відкрийте вікна і включіть витяжку перед тим, як приступати до миття духовки.
Сам спосіб гранично простий і зажадає від вас мінімум зусиль. Однак врахуйте, що процес досить тривалий, тому краще приступати до очищення ввечері, щоб за ніч нашатир ефективно подіяв на забруднення.
Діяти вам належить наступним чином :
- Прогрійте духовку до 60-70 градусів. врахуйте, що вона буде включеною всю ніч, тому температура не повинна перевищувати верхнього порогу &8212; в іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати посуд.
- Поставте в неї дві каструлі або жароміцні миски. в одну необхідно налити кип'ячену воду, а в іншу &8212; нашатирний спирт.
- Встановіть ємності в наступному порядку: на деко ставиться вода, а над нею на решітку &8212; нашатир.
- Залиште духовку на всю ніч (або мінімум на шість годин).
- Злегка остудіть духову шафу.
- Розбавте нашатир водою з будь-яким миючим засобом. це може бути засіб для миття посуду або звичайне рідке мило.
- М'якою губкою протріть стінки, щоб прибрати розм'якшений нагар і бруд.
Для уникнення поширення запаху по квартирі рекомендуємо добре закривати двері на кухню: при нагріванні аромат нашатирю стає ще різкіше, ніж зазвичай.
Згідно відгуками, метод надзвичайно ефективний і допомагає впорається навіть з найстарішими забрудненнями.
Мильний розчин
Відмити пригорілий жир добре допомагає і звичайний мильний розчин. При цьому методика відрізняється простотою реалізації і не вимагає багато часу. Вам необхідно зробити концентрований мильний розчин і поставити його в духовку, включену на 90 градусів на півгодини.
Після цього досить губкою зняти всі забруднення. Якщо вони дуже старі, процес доведеться повторити.
Порада: багато господинь радять використовувати не звичайне мило, а господарське. Ви можете натерти його на дрібній тертці або купити рідкий варіант. Запах, звичайно, буде не найприємніший. Однак результат буде значно ефективнішим.
Очищаємо скла
Якщо ви дбаєте про чистоту вашої кухні, доведеться витратити чимало часу на відмивання стекол духовки зсередини. На щастя, існують народні засоби, які зможуть скоротити трудовитрати і заощадити вам час.
Застосування харчової соди
Упаковка харчової соди, мабуть, є практично на кожній кухні. Але мало хто знає, що вона &8212; вельми ефективний засіб в боротьбі з краплями жиру і нагару на внутрішньому склі духовки.
Вам буде потрібно приготувати содовою пасту. Змішайте соду з водою до консистенції сметани. Потім нанесіть її на внутрішню сторону дверцята і залиште на півгодини. Після цього за допомогою губки і теплої води змийте пасту. Всі забруднення підуть разом з нею. При необхідності повторіть.
Метод досить ефективний, проте вимагає акуратності & 8212; деякі види стекол така абразивна чистка може подряпати.
Оцтова кислота
Багато домогосподарки знають, що оцет ефективний у боротьбі з жирними плямами. Актуально це і для плям на внутрішній стороні дверцят духовки.
Все, що Вам буде потрібно &8212; нанести оцет за допомогою губки на скло, особливу увагу приділяючи місцям забруднень. Залиште його на пів години, потім жорсткою стороною губки зітріть бруд і жир.
Обережно: оцет може дратувати і навіть викликати опіки на шкірі. Тому всю роботу проводите в рукавичках.
Лимонна кислота
Не менш ефективна в цьому питанні і лимонна кислота. Правда, технологія використання в цьому випадку трохи інша. Ви можете діяти двома методиками.
У першій розведіть пачку лимонної кислоти в невеликій кількості води і густо нанесіть на скло. Залиште на сорок хвилин, потім протріть жорсткою стороною губкою.
Другий метод дозволить вам відмити не тільки скло, але і стінки. Для цього дві пачки лимонної кислоти розчиніть в невеликій кількості води і вилийте на плоский деко. Потім поставте в розігріту до 60-70 градусів духовку і залиште на півгодини. За цей час випаровування кислоти зуміють розм'якшити жир і нагар і ви без особливих зусиль зітрете їх простий губкою.
Після використання лимонної кислоти обов'язково протріть скло чистою водою.
Як бачите, боротися з плямами на склі і стінках можна результативно і без особливих витрат. А як щодо дека, до якого пригорів жир і залишки їжі? Зараз розберемося.
Видалення старого жиру і кіптяви з дека
Не обов'язково купувати дорогі засоби. Народні методи не менш ефективні.
Прожарювання сіллю
Якщо ви забули помити деко після готування, проблему допоможе вирішити звичайна пачка солі. Вам необхідно висипати її на поверхню і поставити в розігріту до 180-200 градусів духовку.
Залиште її так на одну годину. Потім обережно висипайте сіль з пригорілими до неї залишками жиру і їжі в сміття. Будьте гранично обережні! Розпечена сіль може вельми відчутно обпалити вас, тому не варто робити це відразу після діставання дека: почекайте мінімум двадцять хвилин.
Злегка остиглий деко буде легко відмити звичайним миючим засобом або навіть просто милом.
Сода і перекис водню
Напевно кожен знає, що сода вступає в реакцію з перекисом водню, утворюючи густу активну піну. Цією властивістю можна скористатися, щоб очистити деко від жиру і бруду.
Посипте деко рівномірним шаром соди приблизно в сантиметр. Потім полийте перекисом водню і залиште на 10-15 хвилин. Активна реакція допоможе розчинити частину бруду.
Залишки ви легко видалите водою і губкою. Після цього начисто вимийте деко за допомогою миючого засобу і дочекайтеся повного його висихання до використання.
Якщо бруд і жир старі, реакцію можна ще трохи посилити. Для цього відразу ж після заливання перекисом поставте деко в духовку, розігріту до п'ятдесяти градусів. Однак в цьому випадку шар перекису повинен бути в два рази менше, інакше занадто активна піна вилізе за межі дека.
Увага: Уникайте контакту з сумішшю, якщо не хочете отримати опік шкіри.
Аміачний розчин
Розчин аміаку також може прийти на допомогу в боротьбі за чистоту дека. Однак враховуйте, що аміак & 8212; летюча речовина, тому в процесі роботи необхідно відкрити вікна і включити витяжку. Інакше ви ризикуєте відчути запаморочення.
Розчиніть бульбашку аміаку в склянці води і вилийте на деко. Потім поставте його в духовку, розігріту до п'ятдесяти градусів і залиште на двадцять хвилин. Після цього ретельно вимийте деко мильним розчином або миючим засобом.
Таким чином можна видалити навіть найстаріші жир і кіптява.
Що робити, якщо домашні засоби не допомагають або у вас немає бажання возитися з ними? На допомогу прийде асортимент господарських магазинів.
Рейтинг популярних побутових засобів
Сьогодні вибір на стелажах побутової хімії в супермаркетах настільки широкий, що ми склали для вас рейтинг кращих побутових засобів, які допоможуть швидко і легко відмити духовку від забруднень.
При складанні рейтингу ми враховували відгуки на сайтах Айрекоменд і Отзовик. Почнемо?
Reinex
Активна піна для чищення плит і духовок Reinex, згідно відгуками, справжня знахідка для тих, кому необхідно відмити сильно забруднену духову шафу.
Все, що Вам буде потрібно &8212; нанести вміст балончика рівномірним шаром на забруднені поверхні і витримати від двадцяти до сорока хвилин. Час очікування залежить від того, наскільки сильно поверхня потребує чищення.
Потім просто зітріть засіб м'якою губкою і протріть чистою вологою ганчірочкою. Готово!
Приємний бонус для власників сталевих духовок &8212; металевих поверхонь Reinex надає блиск, який тримається досить довго.
SanitaR
Гель Sanitar для чищення духовок, плит, барбекю, казанів, сковорідок, витяжок &8212; фаворит багатьох домогосподарок. Перш за все, за рахунок універсальності &8212; виробник стверджує, що засіб містить речовини, які допустимо використовувати для поверхонь, що знаходяться в безпосередньому контакті з їжею.
Згідно відгуками, засіб здатний розчинити навіть застарілі патьоки жиру і нагар всього за 10 хвилин. Вам буде потрібно просто нанести його на поверхню і трохи почекати.
Ще одна незаперечна перевага &8212; низька ціна. Пляшечка гелю, якого вистачає на кілька місяців використання, обійдеться вам дешевше 200 рублів.
Однак багато хто попереджає, що з цим засобом необхідно бути обережніше при обробці комбінованих поверхонь, де присутній пластик &8212; наприклад, зовнішньої частини духовки. Пластикові частини можуть трохи&171; розплавиться & 187; під впливом засобу.
Правда, незрозуміло, як це поєднується із запевненнями виробника про повну безпеку кошти.
Faberlic
Одне з кращих засобів в нашому рейтингу &8212; гель від Faberlic. Головне достоїнство цього миючого в тому, що воно абсолютно не має запаху. А це означає, що гелем можуть користуватися алергіки.
При цьому багато хто відзначає приголомшливу ефективність миючого &8212; воно видаляє старі плями жиру всього за п'ять хвилин без особливих зусиль. Досить нанести гель, а потім акуратно протерти місце вологою губкою і вимити від залишків засобу.
При вартості в 170 рублів гель досить економічний &8212; щоб відмити духовку зсередини достатньо всього кілька крапель.
Правда, є проблема з нанесенням &8212; флакон не має дозатора, тому часто виливається більше засобу, ніж було заплановано. З одного боку, це зайва витрата миючого. З іншого &8212; засіб занадто сильно піниться. Однак проблема легко вирішується, якщо купити дозатор або перелити гель в іншу ємність.
Frosch
Цей засіб досить часто згадується в різних оглядах &8212; виробники обіцяють, що навіть найстаріший жир видаляється за пару хвилин.
Однак відгуки спростовують це твердження &8212; для досягнення результату гель необхідно тримати не менше півгодини. Крім того, після цього піде досить інтенсивно терти місця забруднень.
Для кошти вартістю в 270 рублів &8212; досить сумнівний результат, якщо чесно. З плюсів багато хто відзначає приємний аромат грейпфрута і зручний економічний дозатор.
В цілому, гель непоганий &8212; однак багато народні засоби показали приблизно той же результат.
Містер Мускул Експерт
Універсальний миючий засіб для кухні Містер Мускул експерт обійдеться вам трохи дорожче &8212; приблизно в триста рублів. Однак свою ціну воно повністю виправдовує.
Свіжі плями жиру в духовці воно розчиняє приблизно за хвилину, з більш старими рекомендується залишити засіб приблизно на десять хвилин. Після цього навіть самі застарілі плями жиру і нагару легко прибираються простий ганчіркою.
Засіб видає приємний цитрусовий аромат, добре розпорошується і досить економічно &8212; флакона вистачає приблизно на півроку.
Ще одна перевага &8212; його можна використовувати не тільки для духовки, але і для інших кухонних поверхонь.
Шуманіт
Концентрований засіб жировидалітель &171;Шуманит&187; свого часу викликало справжній фурор &8212; здається, його спробували практично всі. Коштує воно приблизно 400 рублів за п'ятсот мілілітрів. З урахуванням його результативності &8212; ціна більш ніж гуманна.
Засіб дійсно більш ніж результативне &8212; досить на хвилин розпорошити його на забруднену поверхню, потім протерти абразивною губкою і витерти насухо чистою ганчіркою. Старі плями жиру і нагару зажадають трохи більше часу &8212; цілих три хвилини.
При цьому Шуманіт розчиняє навіть дуже старі плями &8212; автор цієї статті відмив з його допомогою решітку витяжки, яку не відкривали більше трьох років, витративши всього півгодини.
Розпорошується на поверхню шуманіт за допомогою дозатора, досить економічно. Для того, щоб відмити внутрішню частину духовки досить шести пшиков, зовнішню &8212; близько трьох.
Загалом, однозначно рекомендуємо до покупки.
Бонус: найкраще застосовувати Шуманіт для металевих поверхонь. На них він виступає в якості поліролю, забезпечуючи яскравий блиск.
Eco-max
Канадський гель Eco-max насамперед звертає на себе увагу своєю універсальністю: ним можна мити посуд, чистити духовку і навіть освіжати килими. Він не містить хімічних засобів, а тому вважається абсолютно безпечним.
Вартість стартує від 500 рублів за баночку. Засіб досить ефективне, проте з застарілими плямами воно не завжди справляється, якщо не докладати додаткових зусиль. Ймовірно, вам доведеться потерти оброблені плями кілька хвилин.
Засіб непогане, але незрозуміло, навіщо платити за суміш мила, соди і лимонної кислоти, якщо набагато дешевше приготувати таку суміш будинку.
Krizalit Eko
Ще одне Еко-засіб в нашому рейтингу &8212; Krizalit Eko. Ціна його коливається в районі п'ятисот рублів за півлітра.
Від аналогів його відрізняє механізм дії &8212; воно не розчиняє, а відшаровує бруд і жир, тому потім їх доведеться прибирати окремо. Досить ефективний гель, якщо ви не допускаєте зовсім вже запущеного стану духовки &8212; зі старими забрудненнями воно може не впорається.
Може, тому що бельгійці ніколи не бачили, наскільки брудною може бути духовка?
Крем Cif
Ефективно справляється з будь-якими забрудненнями крем CIF. При нанесенні він утворює густу піну, яка за лічені хвилини розчиняє жир і бруд.
Наносити його можна на будь-які кухонні поверхні, в тому числі на листи і духовки. З недоліків відзначають, що якщо переборщити з кількістю кошти, то змити піну досить важко.
Однак на наш погляд цей мінус несуттєвий &8212; трохи акуратності і проблема вирішиться сама собою.
Запах приємний, не надто різкий. Однак протерти духовку після використання все ж радимо.
Sanita
Саме бюджетне засіб в нашому рейтингу обійдеться вам всього в 50 рублів. Однак не варто думати, що низька ціна позначилася на його якості &8212; відгуки запевняють, що Саніта справляється з жиром за лічені секунди. Відмити забруднену духовку можна приблизно хвилин за 20 &8212; з урахуванням часу нанесення і витирання засобу.
Цілком впевнений показник, який не переплюнули багато більш дорогі засоби. Флакон зручний, тому гель наноситься досить економічно.
З мінусів відзначимо різкий, досить неприємний запах.
Втім, останнім грішать багато засобів побутової хімії. Чи можна якось прискорити вивітрювання аромату з духовки?
Як усунути в духовці запах миючих засобів
Проблема сучасних миючих в тому, що вони мають дуже стійкими запахами. Після деяких в духовці неможливо готувати мінімум пару днів &8212; інакше їжа також набуває аромат хімії.
Однак з цим можна боротися. Найпростіший, але тривалий спосіб &8212; провітрювання. Не закривайте духову шафу, поки аромат повністю не вивітриться.
Крім цього ви можете протерти поверхню лимонним соком &8212; він зв'яже зайвий аромат і швидко видалить його.
Ефективний метод термінового прибирання запаху & 8212; активоване вугілля. Розчиніть пачку в невеликій каструльці води, а потім прокип'ятіть хвилин 10-15. Проблема гарантовано вирішиться.
Ще один метод, який нас зацікавив &8212; протерти внутрішні частини духовки сирою цибулею. Потім автор пропонує залишити її відкритою на кілька днів, поки запах цибулі не вивітриться. В принципі, цибуля гарантовано вб'є залишки миючого. Але сенс такої процедури не дуже зрозумілий &8212; все одно ви не зможете користуватися духовою шафою два-три дні, та й цибулю люблять не всі. Але якщо бажаєте &8212; можете поекспериментувати.
Сподіваємося, наші поради допоможуть вам підтримувати духовку в чистоті.