Назад
Як вибрати посудомийну машину: 12 практичних порад

Навигация по разделу

Якщо ввести в Google запит &171;ненавиджу мити посуд&187;, він покаже вам більше трьохсот п'ятдесяти тисяч відповідних сторінок. І не дивно: складно уявити людину, яку надихає метушня з брудними тарілками або, що ще гірше, з пригорілими сковорідками.

Наявність посудомийної машини істотно полегшить ваш побут

Значно полегшити життя допоможе покупка посудомийної машини. Однак на 2018 рік такий агрегат встановлений всього на 10% домашніх кухонь. Причин цьому кілька &8212; і висока ціна, і безліч міфів про посудомийках, і нерозуміння того, як вибрати посудомийну машину на кухню.

У цій статті ми зібрали 12 практичних порад, які допоможуть вам визначитися з вибором і знайти підходящу вам посудомийну машину.

Порада 1. Зрозумійте, навіщо вам потрібна посудомийна машина

Як і в питаннях придбання будь-якої іншої кухонної техніки, ми не втомлюємося наполягати &8212; ставтеся до будь-якої покупки зважено. Для того, щоб зрозуміти, чи потрібно вам встановлювати посудомийку, необхідно проаналізувати її плюси і мінуси. Вирішіть, що для вас пріоритетніше.

важливо розуміти, що у Посудомийки є і плюси, і мінуси

До незаперечних переваг посудомийних машин відносять:

  • В першу чергу вона допомагає економити Ваш час і сили. якщо у вас невелика сім'я, помити кілька тарілок і чашок після вечері нескладно. Але згадайте ще про посуд, що залишилася при готуванні. А говорити про прибирання після свят і не доводиться.
  • Посудомийка не тільки заощадить час &8212; вам потрібно просто завантажити брудний посуд в агрегат, але і сприяє благополуччю сімейних відносин. з її появою ви забудете про розборки на тему &171; хто сьогодні миє посуд?&187;.
  • Мити посуд можна в будь-який зручний вам час, навіть якщо ви відсутні вдома. Просто запустіть машинку перед виходом. якщо ж ви придбаєте агрегат з таймером, то зможете економити на електриці &8212; встановлювати відкладений старт на ніч, коли електроенергія обходиться дешевше.
  • До речі, вода теж економиться: при повному завантаженні посудомийка витрачає в середньому в три-чотири рази менше води, ніж виллється в раковину при ручному митті.
  • Завдяки сильнодіючим засобам посуд стає дійсно чистою, а всі бактерії точно видаляються . Використовувати такі миючі при ручному митті не можна &8212; вони можуть пошкодити ваші руки.
  • При цьому ви можете не переживати за токсичність таких засобів: висока температура видаляє навіть найдрібніші залишки коштів, роблячи посуд ідеально чистою.
  • Мало хто знає, що в посудомийці можна мити не тільки посуд. Іграшки, Гребінці, різні пластикові та керамічні предмети… втім, все це дрібниці. А ось можливість без праці відмити фільтр витяжки або ж грати плити, гриля, брудні полиці холодильники. Враховуючи, що саме ці елементи вичистити найскладніше, ця опція &8212; безцінна.

Якщо резюмувати, то виходить, що головний плюс посудомийної машини &8212; можливість начисто відмити посуд та інші кухонні елементи, при цьому не витративши багато часу і сил.

хороша посудомийка позбавить вас від ряду проблем

А як щодо мінусів? багато хто відносить до недоліків посудомийок наступні фактори :

  • Навіть найкомпактніша посудомийна машина вимагає досить багато місця. Вам необхідно не тільки встановити агрегат, але і забезпечити вільний доступ до нього . Крім того, важливо проконтролювати, щоб нічого не заважало відкриттю і закриттю дверцят.
  • Таблетки для миття посуду і ополіскувач коштують дорожче, ніж звичайні засоби для ручного використання, а витрачаються швидше.
  • Та й саму посудомийну машину не можна назвати дешевою &8212; вартість хорошого агрегату досить висока.
  • Якщо ви тішите себе ілюзіями, що посудомийка повністю позбавить Вас про думок про брудному посуді, поспішаємо розчарувати. деякий час все ж доведеться їй приділити: зібрати залишки продуктів з тарілок, завантажити і розвантажити агрегат.
  • Використання Посудомийки при неповному завантаженні &8212; досить неекономічна затія. до того ж, дві-три тарілки швидше помити руками.
  • Не всі матеріали підходять для посудомийки: кришталь в ній каламутніше, дерево тріскається, а чавун іржавіє.
  • Таким чином, якщо ви хочете встановити посудомийну машину, необхідно переконається, що її є куди поставити, а ви готові до регулярних витрат на її утримання.

Резюме: Посудомийна машина підходить для великих сімей і тих, хто часто влаштовує вдома застілля, за умови, що ви знайдете їй місце на кухні. Для одного-двох осіб, які свята проводять за межами будинку, такий агрегат &8212; швидше Надмірність.

Порада 2. Визначтеся з місткістю

Іноді в інтернеті можна зустріти поради вибирати максимально містку посудомийну машину &8212; щоб влазило якомога більше посуду. Це виправдано, якщо ви щодня влаштовуєте прийоми гостей з декількома змінами страв або у вас велика сім'я з мінімум восьми чоловік.

місткість машини слід вибирати відповідно до ваших потреб

В іншому ж керуйтеся здоровим глуздом: чим місткіше посудомийка, тим більше місця вона займає на кухні і тим дорожче обходиться.

Тому співвіднесіть свої потреби з розмірами кухні & 8212; навіщо купувати великий агрегат, який займе весь вільний простір?

можливо, вам вистачить компактної моделі

Місткість &8212; це кількість комплектів посуду, які можна помити за один цикл. У свою чергу, комплект це: три тарілки, чашка і блюдце, стакан, Набір столових приладів.

Виділяють наступні категорії посудомийок по місткості:

  • Повногабаритні, шириною в шістдесят сантиметрів. За раз вони можуть мити 11-17 повних комплектів посуду. такий прилад підійде для великої родини, куди часто приходять гості. Однак врахуйте, що він займе багато місця на кухні.
  • У вузьких машинках шириною сорок п'ять сантиметрів без праці поміщається 6-10 комплектів. Така посудомийка ідеальна для сім'ї з трьох-чотирьох чоловік. На відміну від попередньої моделі вона досить компактна, тому її легко можна розмістити на стандартній кухні.
  • Невеликі настільні Посудомийні машини з гранями 45 сантиметрів з усіх боків найчастіше ставляться прямо на стільницю або вбудовуються в шафи. вони можуть вимити за раз не більше чотирьох комплектів посуд. Ідеальний варіант, якщо ви живете один, максимум удвох або у вас зовсім маленька кухня.

Резюме: вибирайте посудомийну машину, яка підходить вашій родині. Однак краще підібрати модель на 2-3 комплекти більше, ніж ви плануєте використовувати &8212; візити гостей ніхто не відміняв.

Порада 3. Визначтеся, куди встановити посудомийну машину

Виділяють всього три типи посудомийних машин &8212; вбудовуються, частково вбудовуються і свободностоящий.

Вибирати варто, в залежності від конфігурації вашої кухні, дизайнерського задума і типу кухонного гарнітура.

Вбудована посудомийна машина встановлюється безпосередньо в нижній ряд кухонного гарнітура. При цьому ніщо не видає, що за однією з дверцят шафки ховається побутова техніка. Щоб відкрити машину, необхідно повністю відкинути дверцята &8212; враховуйте це, плануючи розстановку кухні.

вбудована посудомийка може бути зовсім непомітною

Виняток &8212; частково вбудовані Посудомийки, де приладова панель залишається видимою.

Стаціонарні Посудомийні машини можуть стояти як в одному ряду з гарнітуром, так і на будь-якому вільному місці на кухні. Такі Посудомийки варто купувати, якщо ремонт на кухні вже завершено і переробляти його ви не плануєте, а бажання купити прилад виникло.

незалежній посудомийці потрібно знайти зручне місце

Резюме: вибирати модель варто, в залежності від планованого або вже існуючого інтер'єру вашої кухні. Функціональних відмінностей моделі різного типу не мають.

Порада 4. Виберіть відповідний клас мийки

Будь-яка посудомийна машина очищає посуд набагато краще, ніж ручне миття: високі температури і жорстка хімія надійно видаляють всі забруднення і бактерії. Однак різні типи посудомийок чистять не однаково.

звертайте увагу на клас мийки: чим він вищий, тим краще

Класифікація в чомусь схожа з системою енергоспоживання: А, В, з, В, Е.Максимально ефективно відмивають посуд Посудомийки з класом мийки а &8212; а далі йде по спадаючій. Однак сучасні моделі випускають і з маркуванням а+ і А++. Коштують вони набагато дорожче, а відмивають приблизно також &8212; візуально відрізнити тарілки не можна. На відміну від споживання енергії, цей крок можна вважати чистим маркетингом &8212; чистий може стати ще чистішим лише в рекламі.

При цьому потрібно визнати, що навіть в бюджетному сегменті зараз найчастіше виробляються моделі з класом мийки а.

Резюме: питання вибору в даному випадку чисто номінальний &8212; шукайте посудомийку з маркуванням а в потрібному вам ціновому діапазоні.

Порада 5. Знайдіть оптимальний рівень споживання води

Пам'ятаєте, на початку статті ми згадували, що з посудомийними машинами пов'язано безліч міфів? Один з них &8212; це величезна витрата води. Насправді, це твердження було актуальним ще років 10-15 тому. Тоді посудомийна машина споживала приблизно двадцять літрів води за один цикл &8212; це дійсно забагато.

Сучасні Посудомийні машини споживають досить мало води

При цьому зараз максимальне споживання води за цикл миття &8212; близько 12-14 літрів. Виробники працюють над тим, щоб знизити його до 8-9 літрів. Останнім часом з'являється все більше подібних економічних моделей. При цьому вартість їх цілком доступна, а такі цифри навіть нижче того, що зазвичай витікає в злив раковини при звичайному митті посуду.

Крім того, більшість сучасних посудомийних машин має опцію економного режиму, коли води використовується менше. Виробник повинен вказати на маркуванні дві цифри & 8212; витрата води в звичайному і економічному режимі.

Резюме: намагайтеся знайти машину з максимально низькою кількістю водоспоживання.

Порада 6: визначтеся з рівнем енергоспоживання

Це питання теж, як показують теми на форумах, турбує багатьох. Дійсно, існує думка, що витрата електрики Посудомийні машини забезпечують не найслабший.

деякі Посудомийки дуже економічні

Однак тут працює той же принцип, що і при виборі холодильника &8212; звертайте увагу на клас споживання електрики. Маркування починається від А і спускається до G. чим вище клас, тим менше електрики споживає ваша посудомийка.

Примітно, що у випадку з цим видом техніки, помітна пряма закономірність &8212; чим менше води витрачає агрегат, тим менше електрики він витрачає.

Тому якщо ви купуєте машину з класами споживання води і електрики а, то при використанні такої Посудомийки рахунки практично не виростуть.

Резюме: зверніть увагу на маркування, але не впадайте у фанатизм. Позначки а + і а++ не надто відрізняються від А, а коштувати така машина може на пару тисяч дорожче.

Порада 7. Виберіть відповідний тип сушки

В залежності від моделі вашої Посудомийки, вам можуть зустрітися два типи сушки &8212; обдувной або конденсаційний.

визначтеся зі зручним класом сушіння

Перший вважається більш ефективним. Посуд обдувається гарячим повітрям, за рахунок чого швидко висихає. Ніяких розлучень, ідеально чиста поверхня. Правда, за комфорт доводиться платити &8212; така машина споживає досить багато електроенергії.

Кондесаціонний типу сушки набагато економічніше. Посуд висушується за рахунок нагрівання повітря до високих температур. Однак при повному завантаженні на деяких приладах можуть залишатися краплі води, сліди від них або розлучення. Тому після такої сушки нерідко доводиться додатково витирати посуд. З іншого боку, цей тип вважається більш щадним &8212; ніяких різких перепадів, а значить, ризик зіпсувати покриття чашки або тарілки мінімальний.

Резюме: ми рекомендуємо купувати посудомийну машину з конденсаційним типом сушки. Незважаючи на те, що вам доведеться докласти додаткових зусиль, плюси, безумовно, переважають. Крім того, не варто спокушатися комбінованими моделями &8212; коштують дорого, але, як показує практика, користуватися ви будете якимось одним режимом.

Порада 8.Вирішіть, скільки режимів миття вам необхідно

Багато сучасні Посудомийні машини пропонують чи не двадцять режимів миття посуду. Скільки з них потрібно насправді? Спробуємо розібратися.

Практика показує, що в більшості режимів миття немає ніякої потреби

Найчастіше, судячи з відгуків про посудомийних машинах, використовують всього три режими:

  • Економічний. цей спосіб підходить для очищення не дуже брудного посуду. Тарілки, чашки, виделки &8212; все, що не вимагає занадто ретельного миття.
  • Нормальний. у вас на обід було жирне м'ясо або посуд постояла якийсь час? Краще вибирати саме цей режим.
  • Інтенсивний добре підходить для очищення каструль, сковорідок, ДЕК.

Втім, з додаткових режимів деякі теж можуть виявитися корисними. Наприклад, якщо ви часто використовуєте келихи або порцеляновий посуд, Вам стане в нагоді режим делікатного миття. Попереднє замочування підходить навіть для застав жирних плям. А швидка мийка виручить, якщо терміново потрібно перемити посуд перед приходом гостей.

Більшість же режимів, таких, як паровий очищення або ж високотемпературної дезінфекції використовується від сили пару раз, так що реальної необхідності в них немає.

Режим ж половинного завантаження і зовсім краще не використовувати &8212; води і енергії він споживає стільки ж, а результативність у нього значно нижче.

Втім, орієнтуйтеся на свої потреби. У будинку маленька дитина на штучному вигодовуванні? Режим стерилізатора, що вбиває всі бактерії, виявиться як не можна більш корисним.

Часто готуєте в духовці? Зверніть увагу на режим інтенсивний + & 8212; він відмиє навіть найбрудніший деко.

Резюме: Не переслідуйте занадто багато режимів миття. Вибирайте модель з функціями, які потрібні саме вам. Не варто переплачувати за те, чим ви не будете користуватися.

Порада 9. Прикиньте, які функції вам необхідні

Більшість сучасних моделей оснащують цілим набором додаткових функцій. Ми вирішили проаналізувати найпопулярніші з них, щоб наочно розібратися, які знадобляться в роботі на кухні, а від яких можна відмовитися &8212; вони швидше звичайний маркетинговий хід.

визначтеся з набором необхідних функцій і не платите за зайві

Наприклад, за дробарку для відходів вам доведеться викласти зайві три-чотири тисячі. Така посудомийна машина подрібнює залишки їжі і не вимагає їх попереднього прибирання. Однак подумайте, чи варті такі витрати того, щоб витратити пару хвилин і змахнути Недоїдене вручну. До того ж, якщо в дробарку потрапить тверда кістка, вона може зламатися. Тобто, фільтрувати відходи все ж доведеться.

Точно також не варто платити і за опцію автоматичного режиму. Спочатку передбачалося, що вона буде визначати ступінь завантаженості машини і вибирати відповідний режим миття. Однак якщо вдуматися, навіщо вона вам потрібна? Ви самі можете прикинути, скільки посуду поставили.

А ось функція Aqua Stop &8212; вельми корисна опція. При збої програми, перепаді електроенергії або відкритті дверей подача води припиняється. Це істотно знижує ризик затоплення кухні.

Що стосується підключення до гарячої води, тут варто визначатися індивідуально. З одного боку, гаряча вода зазвичай дорожча за холодну. З іншого &8212; так ви економите на електроенергії, яка використовуються для нагрівання холодної води тенами. Тому подумайте, що Вам обходиться дорожче &8212; водопостачання або Електрика. Виходячи з цього і приймайте рішення про необхідність такої опції.

Досить дорого обійдеться Вам машина з самоочисним фільтром. Дрібні залишки їжі будуть затримані спеціальним колекторам. Правда, обманюватися не варто &8212; чистити його доведеться вручну. По суті, те саме питання, що і з подрібнювачем відходів. Можна, але навіщо?

Цікава опція світлового променя. По завершенню роботи машина проектує на підлогу світловий промінь, який показує вам, що миття закінчено. У деяких моделях опція замінює стандартний звуковий сигнал. Забавна фішка, але не особливо корисна, якщо вдуматися.

А ось що дійсно не викликає сумнівів &8212; це функція відкладеного старту. Таким чином ви можете істотно заощадити на електриці, завантаживши машину ввечері і запрограмувавши старт миття на ніч, коли електроенергія обходиться дешевше.

Якщо у вас є діти, опція захисту від дітей дозволить уникнути випадкових поломок з цікавості і травм &8212; малюки просто не зуміють відкрити машину.

Резюме: Думайте критично. Зважте, які опції вам потрібні і безжально відмовтеся від непотрібних. Це заощадить вам вагому суму.

Порада 10. Подумайте, чи потрібна вам Шумоізоляція

Посудомийна машина по праву вважається одним з найбільш гучних електроприладів. Якщо кухня ізольована від житлових приміщень і у вас в будинку хороша звукоізоляція, це питання стоїть не настільки гостро &8212; його можна навіть проігнорувати.

абсолютно безшумних посудомийок не існує

Гірше, якщо ви хочете поставити посудомийку в хрущовку , панельну новобудову або квартиру-студію.

У цьому випадку вам варто звертати увагу на фактичний рівень шуму в характеристиках товару. По суті, опцію звукоізоляції кожен виробник може називати по різному, а іноді і приписати її там, де шумоізолювання майже відсутня.

Тому оцінюйте прилад за реальними цифрами. Найкраще вибирати моделі з показниками від 47 до 57 децибел.

Резюме: чим тихіша модель, тим вона дорожча. Тому якщо потреби в тиші немає, можна ігнорувати цей фактор.

Порада 11. Знайдіть зручну комплектацію

Крім технічних характеристик варто дивитися і на начинку посудомийної машини. Вона може комплектуватися різними аксесуарами. Десь це дві-три полиці, десь & 8212; складна конструкція.

Ми проаналізували численні відгуки і вибрати оптимальну комплектацію, яка зручна практично для всіх.

така комплектація визнана найзручнішою

Перш за все, відмовтеся від посудомийних машин з полицями. Найзручніше користуватися моделями з дротяними кошиками. Причому висота останніх повинна регулюватися & 8212; так ви зможете комфортно вимити посуд будь-яких габаритів.

Одна з кошиків обов'язково повинна бути оснащена спеціальними тримачами для чашок, а в ідеалі &8212; ще й вертикальними осередками для блюдець. Якщо такі елементи відсутні, ви ризикуєте втратити велику кількість посуду &8212; саме чашки і блюдця б'ються найчастіше.

Важливо, щоб був спеціальний відсік для ложок, виделок і ножів. По-перше, це запобіжить биття і утворення відколів на більш крихкою посуді. По-друге, так ви значно знижуєте ризик порізатися, дістаючи вимиті прилади.

Звертайте увагу і на матеріали: сітки для кошиків повинні бути міцні, але при цьому гнучкі. Крім того, простежте, щоб на кошиках не було гострих виступаючих елементів &8212; вони можуть подряпати і вас, і посуд.

Резюме: комплектація посудомийної машини &8212; те, на чому не варто економити. Рекомендуємо вибирати максимально надійну і зручну начинку.

Порада 12. Звертайте увагу на дизайн посудомийної машини

Звичайно, якщо мова йде про вбудованому приладі, закритому дверцятами ця рекомендація позбавлена сенсу. Однак якщо посудомийка буде на виду, варто підібрати підходящу під інтер'єр вашої кухні модель.

Сучасні виробники пропонують широкий модельний ряд &8212; різноманітні кольори, цікава фурнітура, різні фактури. Вибирайте ту, що підійде оформлення вашої кухні.

Крім того, дуже цікаво виглядають Посудомийні машини, стилізовані під ретро або, навпаки, ультрасучасні моделі зі скляними дверцятами.

Приклади того, як вписати посудомийну машину в інтер'єр вашої кухні, а також найоригінальніші і незвичайні моделі &8212; дивіться в нашій фотопідбірці!

у вас є кухонний острів? Посудомийка відмінно туди встане
Не обов'язково маскувати прилад &8212; він може органічно вписатися в гарнітур
компактні прилади легко замаскувати
знайдіть відповідну під Ваш дизайн модель або сховайте прилад
стильна посудомийка ретро
знайти посудомийну машину можна навіть для найменшої кухні
вбудовані моделі легко приховати

[autor_bq]

Зараз читають
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)
Маленька кухня з барною стійкою: як зробити кухню ще зручніше ( реальні фото)
Маленькі кухні потребують новаторських підходах до організації простору. ...
Дизайн спальні площею 6 кв.метрів: 70+ фото прикладів
Дизайн спальні площею 6 кв.метрів: 70+ фото прикладів
Як правильно оформити меленькую спальню площею 6 кв. метрів. 70 + фото п ...
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Дизайн маленької ванної кімнати: 150+ реальних фото прикладів
Корисні рекомендації з облаштування маленької ванної кімнати. 150 + реал ...
Новое youtube видео