Назад
Картини в інтер'єрі кухні: 12 порад щодо вибору, фото приклади

Навигация по разделу

Більшість людей проводить на кухні значну частину часу: готування, сніданки і вечері, а іноді і посиденьки з друзями. Природно, кожному хочеться, щоб приміщення було максимально затишним і красивим.

Картини можуть стати справжньою прикрасою вашої кухні.

Звичайно, без хорошого ремонту домогтися відчуття затишку не вийде. Однак не варто забувати, що інтер'єр кухні багато в чому роблять дрібниці: декор, посуд, годинник і, звичайно, картина.

Додайте затишку в вашу кухню.

Останні вважаються чи не найпопулярнішим кухонним прикрасою. Давайте розберемося, як вибрати картину, яка підходить під інтер'єр кухні і на що звернути увагу.

Достоїнства картини на кухні

Важливо розуміти, що пейзажі і натюрморти виконують не тільки важливу естетичну роль. Їх функціонал значно ширше, ніж може здатися на перший погляд.

картини служать не тільки прикрасою.

Іноді картини можуть :

  • Приховати похибки чистової обробки. іноді фарба або штукатурка на стіни лягає не дуже рівно, а такий декор допоможе замаскувати дефект.
  • Додати фарб в Монокольоровий дизайн. якщо ви вирішили витримати однотонний інтер'єр, результат може вийти нудним. Яскравий малюнок в такому випадку зробить приміщення цікавіше.
  • Змістити акцент на певну зону.
  • Згладити диспропорцію, яка може виникнути, якщо одна стіна заставлена повністю, а друга вільна.

Однак для того, щоб досягти таких результатів, необхідно правильно вибрати картину. Впевнені, з нашими порадами проблем у вас не виникне!

Правильно підібрана картина доповнить образ.

Порада 1. Не забувайте про відповідність стилю

В першу чергу ви повинні дотримуватися єдиної дизайнерської концепції оформлення кухні. Якщо приміщення оформлено в стилі лофт , Романтичний пейзаж буде не надто в тему. І навпаки, навряд чи яскравий Імпресіонізм знайде собі місце на кухні в стилі прованс.

переконайтеся, що картина відповідає вашій стилістиці.

Тому ретельно підбирайте картину так, щоб вона відповідала загальному інтер'єру.

До речі: багато, зосередившись на сюжеті полотна, забувають про його оформленні. Йдеться про рамку. Її теж рекомендуємо підбирати індивідуально, так, щоб вона гармоніювала з іншими елементами кухні.

В ідеалі обрана картина повинна доповнювати кухню, органічно вписуючись в інтер'єр. Тому добре обміркуйте свій вибір.

Порада 2. Створюйте грамотні композиції

Звичайно, одне велике полотно може бути справжньою прикрасою кімнати. Однак не варто забувати, що подібне рішення підходить не для всіх типів інтер'єру і не для кожної конфігурації кімнати. Наприклад, в маленькій кухні навряд масивна картина буде доречна.

класичні картини тут виглядали б дивно. А ось постери & 8212; саме воно!

А такі стилі як кантрі і шеббі-шик вітають безліч невеликих прикрас, витриманих в єдиному дусі. Однак просто повісити картини в хаотичному порядку не можна & 8212; необхідно створити композицію.

Нюанс: виняток допустимо, якщо ви вибрали багато невеликих фото або картинок в однакових рамках. У цьому випадку невеликий &171;безлад&187; навіть вітається.

В цілому ж пам'ятайте, що ваша галерея повинна мати об'єднуючий елемент &8212; колір, смислове навантаження, загальний стиль малюнка. Крім того, рамки повинні бути схожі між собою.

Абстракція &8212; безпрограшний варіант.

Якщо ви не впевнені в своєму таланті мистецтвознавця, можете придбати готовий набір або кілька триптихів одного автора.

Порада 3. Працюйте з формою

У цьому випадку мова йде про форму рамки. Якщо ви віддаєте перевагу класичні або мінімалістичні рішення, спробуйте безпрограшний хід: вішайте на стіни картини, які відповідають їх формі. Тобто, прямокутні і овальні для прямокутної стіни, квадратні і круглі для квадратної.

Рамка відповідна формою стіні &8212; класичний варіант.

Втім, якщо ви створюєте композицію, можете поекспериментувати з хаотичним підбором різних форм. Однак в цьому випадку необхідно особливо уважно стежити за смисловою спільністю, щоб не зруйнувати гармонію.

пограйте з формами та розмірами.

Продумуючи композицію, не слід відразу ж розміщувати картини на стіні. Розкладіть їх на підлозі, щоб побачити результат. Можливо, щось потрібно змінити. Потім на липку стрічку прикріпіть до стіни аркуші паперу, відповідні розміром і формою вашим картинам. Тільки після цього, якщо вас все влаштовує, ви можете приступати безпосередньо до розміщення рамок.

складні обчислення може замінити одна картина несподіваної форми.

Порада 4. Дотримуйтесь пропорції

Рекомендація може здатися очевидною, проте багато хто забуває про це при вигляді вподобаного предмета живопису. Масивні картини не підійдуть для маленької кухні &8212; сюди краще підбирати 2-3 невеликих малюнка в акуратних рамках.

кілька невеликих картин і кухня виглядає дивовижно.

І навпаки. Якщо у вас просторе приміщення, невелика картина може просто загубитися в просторі. Тому ретельно співвіднесіть розміри.

виняток &8212; якщо кухня перевантажена іншими деталями.

Як не дивно, цей же рада можна застосувати і до сюжету картин. Ви можете бути фанатом мариністики, але погодьтеся, що репліка Дев'ятого валу буде дивно виглядати в рамці 9х12. Тому не забувайте про здоровий глузд і знайдіть ті картини, які підійдуть вашій кухні.

пейзажі &8212; нейтральний варіант &171;під всі&187;.

Порада 5. Закони вертикалі і горизонталі

Неправильне розміщення картини може знищити баланс вашої кімнати і зробити її диспропорційною. Тому слід бути обережним з розміщенням картин. Якщо вона одна &8212; все набагато простіше. Однак в разі, якщо ви хочете повісити композицію з декількох елементів, доведеться діяти з урахуванням законів геометрії.

Не варто забувати про геометрію приміщення.

Візуально намітьте для себе центр картини, яка буде залишатися в центрі сюжету і розвісьте по вертикальній або горизонтальній осі від неї інші малюнки. Це універсальна композиція, яка добре підійде як для сучасного, так і для класичного інтер'єру .

Хороший приклад розміщення.

При цьому врахуйте, що правильний підхід в цьому питанні допоможе вам візуально поліпшити сприйняття кімнати.

Наприклад, горизонтальне розміщення добре підходить для невеликої кухні з високими стелями. Таким чином ви зумієте згладити диспропорцію в габаритах. І навпаки, вертикальне розміщення допоможе вам зробити приміщення візуально вище.

не знаєте куди повісити картину і боїтеся заплутатися? Нанесіть її на холодильник!

Порада 6. Подумайте про освітлення

Навіть найкрасивіша картина загубиться, якщо повісити її в темний кут. До того ж, лінії малюнка можуть спотворитися через гру світла і тіні. Тому важливо продумати, як ви будете висвітлювати свої картини.

правильне освітлення &8212; запорука успіху.

Перш за все подумайте, як буде падати світло від вже встановлених освітлювальних приладів. Можливо, після цього вам доведеться придумувати нове місце для картини.

Хороший хід &8212; установка спеціальних тонких горизонтальних ламп, які нерідко можна побачити в музеях. Звичайно, ми не закликаємо вас купувати дороге обладнання. Однак його імітація зіграє хорошу службу: картина буде правильно підсвічена зверху, тому розкриється вся її краса.

таке підсвічування розкриває красу картини.

ДО РЕЧІ: Не забувайте і про природне освітлення. Більшість фарб, включаючи олійні та акварельні, не переносять прямих сонячних променів. Кольори тьмяніють і по малюнку може піти своєрідна патина, яка його не прикрасить. Тому ніколи не вішайте картини навпроти вікна.

Крім того, не слід вішати живопис маслом безпосередньо поруч з гріються лампами &8212; навіть якщо картина оброблена із застосуванням спеціальних технологій, постійний нагрів погано позначиться на стійкості фарб.

вішайте картини в невеликій відстані від плити, якщо вони не жароміцні.

Від освітлення залежить і тип картини. Наприклад, якщо кімната сама по собі темна, не надто Освітлена, краще відмовитися від мініатюр з великою кількістю деталей &8212; без підсвічування їх просто не можна буде розглянути.

Порада 7. Визначаємося з висотою

Так як основне значення картин на кухні естетичне, найчастіше дизайнери рекомендують вішати їх безпосередньо на рівні очей. Виняток &8212; обідній стіл, де полотна можна розмістити трохи нижче або трохи вище. Однак не забувайте, що в останньому випадку важливо переконається, що ніхто з встають не буде чіплятися за картину, особливо якщо на рамці є виступаючі елементи.

правильна висота важлива для картини.

Є й інші нюанси, на які ми рекомендуємо звернути увагу :

  • Плануєте розміщувати картини відразу на декількох стінах? В цьому випадку дуже важливо, щоб не створився ефект недбалості. простежте, щоб нижні краї рамок знаходилися на одному рівні. інакше кухня буде виглядати занадто незграбно.
  • Якщо ви фанат невеликих картинок, краще вішайте їх на рівні очей або трохи нижче. якщо ж ви повісите їх занадто високо, то швидше за все не зможете розглянути, що на них зображено.
  • Віддаєте перевагу великим зображенням? Тут теж є своє правило. нижній край картини повинен знаходиться безпосередньо за рівнем середини стіни. однак якщо у вас занадто високі стіни, можна трохи підняти картину &8212; так ви зумієте згладити дисбаланс.
  • Картини над баром або обіднім столом можна вішати нижче рівня очей, проте впритул до стільниці розміщувати їх не варто. інакше ви ризикуєте розмазати зображення. З цих же міркувань не варто розміщувати малюнки над плитою і робочою поверхнею.

В цілому ж ми радимо оцінювати результат до того, як повісити картину &8212; занадто велику роль відіграє дизайн вашої кухні, тому загальні рекомендації можуть трохи коригуватися в залежності від інтер'єру.

витримайте горизонт.

Порада 8. Дзеркальне розміщення

Популярний дизайнерський прийом &8212; розміщення картинної галереї навпроти гарнітура, дзеркально до фартуха. Тут теж є свої правила, яких доведеться дотримуватися, якщо ви хочете, щоб кухня виглядала красиво і гармонійно.

подбайте про рівну лінію.

В цьому випадку ряд повинен вийти дуже чіткий, тому доведеться попрацювати будівельним метром. При цьому необов'язково підбирати картини чітко в розмір фартуха, щоб забезпечити симетричність. є ще кілька способів забезпечити кухні красивий і стильний вигляд:

  • Верхній край картин ви можете вирівняти за рівнем верхнього краю фартуха. такий прийом добре підходить для невеликих квадратних кухонь.
  • Нижній край рамок може розташовуватися на рівні стільниці гарнітура. цим способом ви зробите кухню візуально вище. Однак переконайтеся, що ніхто не буде чіпляти картини & 8212; цей спосіб підходить тільки якщо стіна навпроти фартуха вільна від меблів.
  • Універсальний метод &8212; за рівнем віконного отвору. він підходить до будь-якого типу приміщень.

Порада 9. Продумайте, як вписати великі картини

Іноді виникає бажання повісити на кухні велике полотно або фреску. У цьому випадку дуже важливо, щоб оточення картини було максимально простим &8212; однотонна обробка стін, не дуже вигадлива меблі.

чим більша картина, тим вимогливіші правила.

Якщо ви замовили принтоване полотно на всю стіну, інші поверхні повинні мати рівний, нейтральний колір. В іншому випадку ви ризикуєте отримати занадто химерну недоладну кухню.

така картина потребує ретельного планування.

До речі: зовсім не обов'язково в такому випадку купувати дорогі шпалери. Цілком можна обійтися фотошпалерами, догляд за якими в рази простіше, ніж за картинами.

Порада 10. Не забувайте про техніку безпеки

Ні в якому разі не вішайте картини безпосередньо над газовою плитою &8212; найменшої іскри може бути достатньо, щоб полотно загорілося. Виняток &8212; засклені картини в скляній же рамці. Однак переконайтеся, що скло вогнетривке.

та й взагалі, рамка на кухні &8212; майже мастхев.

Навіть засклені картини в дерев'яних рамках не варто вішати поруч з раковиною. Поступово рамка розбухне і деформується від постійного впливу вологи. А про звичайні й мови не йде &8212; не пройде і місяця, як картина зіпсується.

Порада 11. Пам'ятайте про здоровий глузд

Зрозуміло, ви вільні обставляти свій будинок так, як вам подобається. Однак зображення для кухні все ж слід підбирати з побоюванням. Навряд чи вам додадуть апетиту картини Босха (ми не принижуємо їх художню цінність, але все ж!) або ілюстрації до анатомічного атласу.

Картина на кухні повинна викликати апетит, а не відлякувати його.

Класикою для кухні вважаються пейзажі, натюрморти, Абстракція. Тому вибирайте те, що доведеться вам до душі, але з невеликою оглядкою.

Нейтральне зображення краще, ніж складна композиція.

Не забувайте про якість картин &8212; якщо воно не дуже високе, замість прикраси ви ризикуєте повністю зіпсувати інтер'єр своєї кухні.

Порада 12. А може, краще не вішати?

Якщо ви любите часті зміни, цілком ймовірно, що скоро картини набриднуть вам або захочеться переважити їх кудись в інше місце.

яскраве рішення, яке не потребує дрилі.

В цьому випадку ми рекомендуємо не вішати картини, щоб не псувати стіни, а поставити їх в спеціальних рамках на вузькі полички. При цьому останні можна зробити прозорими &8212; так картини будуть немов парити в повітрі.

[autor_bq]

Зараз читають
Кутова кухня: вибір стилю, оформлення кута, фото приклади
Кутова кухня: вибір стилю, оформлення кута, фото приклади
Кутові кухні, фото яких можна подивитися нижче, часто встановлюють в ква ...
Новое youtube видео