Кожна господиня хотіла б побачити власну маленьку кухню в будь-якому іншому вигляді і зробити її більш функціональною і просторою. Але що можна вдіяти, якщо кімната не відрізняється величезними габаритами?
Рішення є і найбільш оптимальним виходом з даної ситуації буде лінійна (пряма) планування кухонного простору. У чому особливість такого способу оформлення? Давайте детально розберемося з усіма тонкощами такого стилю.
Пряма кухня: що це?
Лінійна планування кухні являє собою один з найпростіших методів розстановки кухонного гарнітура. Його особливість полягає у відсутності островів і будь-яких кутів. Кухонний гарнітур може бути розташований або в одну лінію, якщо кімната має прямокутну форму, або в два ряди, якщо квадратна.
Звідси, пряма планування має два різновиди:
- Однорядну. Весь кухонний гарнітур розміщений уздовж однієї стіни, в той час як весь простір у іншої стіни відразу ж вважається їдальнею зоною.
- Дворядну. великогабаритна побутова техніка і весь кухонний гарнітур розміщується уздовж двох стін.
Що стосується обідньої зони, то вона розташовується на залишився вільній ділянці кухонного простору.
Плюси і мінуси
Пряма планування завжди була одним з кращих варіацій інтер'єру. Адже вона прекрасно підійде для кухонь, що не відрізняються великою площею, і дозволяє розмістити меблі будь-яких форм і конфігурацій.
Такий спосіб облаштування буде відмінним рішенням для тих господарів, які не будуть постійно готувати, тому як площа робочої поверхні у лінійного планування на порядок менше, ніж у кутовий або інших подібних типів.
Лінійна розстановка також буде непоганим виходом при облаштуванні простору на кухні, яка має досить складну і хитромудру планування.
Якщо Ви грамотно підійде до підбору гарнітура, то це надасть можливість підкреслити всі плюси приміщення і максимально згладити або приховати всілякі недоліки.
Порада! Пряме планування прекрасно підійде для облаштування квартир-студій. Адже вона дозволить підкреслити робочу зону, а також візуально відокремити її від простору, призначеного для відпочинку.
До достоїнств зазначеної вище планування слід віднести:
- Легкість облаштування. Простота форми не вимагатиме від вас розробки складного і ретельно продуманого проекту. Будьте впевнені, що навіть без будь-якого досвіду в сфері проектування кожен зможе визначитися з найбільш оптимальним дизайном лінійної кухні.
- Доступну вартість. якщо порівнювати зі складними кухонними гарнітурами, то пряма планування буде доступна за ціною абсолютно кожному.
- Економія простору. завдяки установці впритул до стіни лінійна розстановка меблів заощадить дорогоцінні квадратні метри.
- Практичність. якщо ви оберете кухню невеликої довжини, то в процесі готування ви без будь-якого праці зможете дотягнутися до кожної секції, наприклад, щоб дістати необхідну посуд або продукти.
- Привабливий зовнішній вигляд. Простота лінійної розстановки дозволяє їй гармонійно поєднуватися з інтер'єром, який має досить складну планування. Крім того, багато виробників надають можливість придбати гарнітур потрібної глибини і довжини.
Що стосується недоліків, то лінійна кухня має кілька:
- Один з мінусів вже згадувався вище і полягає він в нестачі робочого простору. Але це проблема тільки для тих, хто любить часто і регулярно готувати, і вирішити її можна, просто замовивши кухню з довжиною близько чотирьох метрів або більше.
- Другий мінус полягає в тому, що в кімнаті з відносно невеликими габаритами іноді складно встановити кухонний гарнітур в одну лінію.
Кілька порад від дизайнерів
Незалежно від площі приміщення при плануванні інтер'єру особливо важливо приділяти належну увагу навіть найдрібнішим деталям, а саме місцю розташування певних елементів побутової техніки і шафок для зберігання всього посуду і різноманітної кухонного начиння.
Запам'ятайте! Кухня в обов'язковому порядку повинна бути максимально практичною, функціональною і комфортною, але при цьому не займати багато простору і дозволяти без праці дістатися до будь-якої потрібної секції.
Що стосується довжини гарнітура, то дизайнери рекомендують віддати перевагу кухні з довжиною близько 2.5 метрів і більше. Адже якщо довжина прямої кухні перевищує позначку 3 метри, то вам буде набагато простіше забезпечити її практичність і функціональність.
Ну а якщо ж довжина невелика, то в більшості випадків вам доведеться відмовитися від певних зручностей або, навпаки, ретельно продумувати і проектувати, в якому порядку будуть розташовані основні для кухні елементи.
Фахівці радять не розміщувати мийку біля стіни, тому як при митті посуду ви будете зачіпати її рукою, що буде не дуже комфортно. Найбільш оптимальним рішенням буде розташувати дану зону посередині кухонного гарнітура.
Як можна підвищити функціональність лінійного планування?
Щоб зробити кухню справжнім помічником, необхідно продумати і коректно організувати додаткові місця для зберігання начиння і укомплектувати ящики і полиці.
Ще на етапі проектування постарайтеся продумати, яким чином будуть розташовуватися ящики, вбудовані контейнери та інше, а також яке їх кількість буде найбільш оптимальним.
Для зручного зберігання всього кухонного начиння і продуктів існує величезна кількість найрізноманітніших відсіків.
Ось приклади деяких з них:
- Шухлядки для страв, сушарки для посуду, секції під пляшки;
- Спеціальна шафа з вбудованими або підвісними висувними секціями і полицями;
- Ємності для невеликих кухонних приналежностей;
- Кошики для зберігання фруктів та овочів;
- Контейнери для різноманітних сипучих матеріалів;
- Додаткові шафки для негабаритної побутової техніки;
- Підвісні контейнери для сміття, доступ до яких надається при відкритті дверей шафки.
Якщо ви хочете заощадити дорогоцінний місце, то непоганим рішенням буде використовувати:
Висувні столи. у більшості випадків вони вбудовуються безпосередньо в меблевий гарнітур. Цікавим і досить практичним рішенням буде стільниця, яка була виготовлена у вигляді ящика і в закритому вигляді вона нічим не відрізняється від інших ящиків на кухні.
Відкидні стільниці-дверцята. такого виду розкладний стіл легко монтується в будь-яку вільну поверхню або стіну.
Пряма кухня з барною стійкою
Кухня з барною стійкою являє собою своєрідний символ динамічного, активного способу життя, який притаманний сучасному молодому поколінню.
Такого роду стиль інтер'єру зміг успішно об'єднати в собі ознаки громадського та особистого простору, що додає дизайну якусь розкіш і родзинку. Крім того, барна стоку є важливим елементом при організації площі кімнати.
Якщо ви власник квартири-студії, то вона стане прекрасним і практичним інструментом для зонування простору і дозволить відокремити зону, призначену для приготування їжі, від обідньої. Це особливо корисно, якщо в кімнаті немає перегородки або стінки.
У список достоїнств барної стійки також слід віднести і економію простору. Адже якщо сімейні галасливі застілля проходять не часто, а швидкий сніданок і чашечка гарячої кави – щоденна потреба, то від окремого обіднього столу можна і зовсім відмовитися.
Не сумнівайтеся, барна стійка – це гідна його заміна, яка з блиском виконає всі його функції.
Багато хто задасть питання: "а як оформити барну стійку?"Слід" зарубати на носі», що її варто виділити серед іншого меблевого гарнітура. Найбільш оптимальним рішенням буде спеціальна настройка освітлення.
З цією метою використовуються або лампи на довгих проводах-шнурах, які вішаються в ряд, або світильники точкового освітлення, які монтуються в верхню частину стійки.
Перламутровий, білий або світло-сірий окрас зробить стійку практично непомітною серед інших меблів, що дозволить домогтися витонченого і більш елегантного дизайну кухні.
Ну а якщо ви бажаєте створити брутальний, «чоловічий» інтер'єр, то вітається використання темного пластику або натурального каменю, поєднаного з хромованою барною стійкою.
Яка кухня краще пряма або кутова?
На сьогоднішній день існує два найбільш поширених способу розстановки кухонних меблів – кутовий і прямий.
Перший тип користується великим попитом і популярністю. Особливість кутової кухні полягає в тому, що вона прекрасно підходить для квадратних кімнат і допоможе створити зручний і ергономічний дизайн.
Нерідко даний спосіб розміщення меблів виконується зі скошеним кутом, в який надалі встановлюється мийка.
Сьогодні кутова кухня в більшості випадків має модульну структуру, що надає можливість розставити секції в тому порядку, в якому забажає господиня.
Що стосується прямих кухонь, то вона являють собою класичний і універсальний спосіб розташування кухонних меблів. Відмінні риси такого дизайну полягають в його зручності і функціональності.
Лінійне планування прекрасно підійде для кухні абсолютно будь-якої форми, починаючи від квадратної і закінчуючи прямокутної. Ви зможете отримати велику робочу поверхню по обидві сторони від плити або мийки.
Крім того, пряма розстановка дозволить обіграти дизайн кухні в досить оригінальному колірному рішенні, що дозволить створити ефектний і захоплюючий погляд стиль кухні.
Який колір Підходить для прямої кухні?
Вибирати колір для кухонного гарнітура варто виходячи з ваших уподобань. Так, можна домогтися спокійного або тонізуючого, заспокійливого або ефектного, ніжного або яскравого і незабутнього дизайну.
Але в будь-якому випадку необхідно дотримуватися порад фахівців, тому як в такому випадку ви зможете уникнути найбільш поширених помилок.
Дизайнери рекомендують:
- Не поєднуйте в одному кухонному гарнітурі більше двох різних кольорів.
- Якщо ви вибрали два забарвлення меблів, то нижні шафки повинні бути темніше, ніж верхні.
- Якщо гарнітур виконується в декількох кольорах, то домінуючим в стилі повинен бути тільки один.
- Однотонний дизайн виглядає набагато краще, якщо він виконаний з спокійних, приємних і не дуже помітних забарвлень.
- Вибирайте однотонну кухню, якщо кімната не відрізняється великими габаритами.
- Кольори, вибрані вами, в обов'язковому порядку повинні поєднуватися один з одним.
- У невеликому приміщенні не використовуйте насичені і темні відтінки. Запам'ятайте, світлий окрас візуально збільшить площу простору.
- Віддайте перевагу природним кольорам. Вони найкраще підійдуть для кухонного гарнітура.
- Особливу увагу слід приділити оформленню меблів. Якщо ви хочете замовити яскраву меблі, то виконайте стіни в нейтральних і спокійних тонах. Ну а якщо кухонний гарнітур досить однотонний і не дуже помітний, то стіни і навколишній декор повинні відрізнятися контрастністю і помітними квітами.
Стилі
Віддаючи перевагу тому чи іншому кольору меблевого гарнітура, ні в якому разі не варто забувати про те, що колірне рішення цілком і повністю залежить від обраного стилю, в якому ви бажаєте реалізувати власні задумки та ідеї.
Щоб розібратися, який дизайн підійде саме вам, розглянемо тонкощі і характеристики кожного з них.
Класика. в даному випадку перевага віддається молочним і білим відтінкам, які гармонійно поєднуються з благородним і розкішним бордовим.
Класичний стиль також вітає вкраплення золотого, хоч дизайн і є строгим і теплим. Щоб додати інтер'єру аристократичності і якоїсь родзинки, замовляйте кухонний гарнітур, виконаний в темно-червоному Тоні, в той час як робоча зона буде відрізнятися елегантністю і світлими тонами.
Модерн. в модерні переважають природні кольори, які нерідко бувають досить помітними і яскравими. Але яскраві тони повинні бути тільки в окремих елементах або плавних лініях.
Прованс. цей стиль французького села на березі Середземного моря відрізняється наявністю теплих або холодних відтінків, які вицвіли під дією сонячних променів.
Деякі деталі можуть бути яскравими. Що стосується темних кольорів, то він може використовуватися тільки для оформлення підлоги.
Хай тек. Hi-Tech являє собою функціональний і сучасний стиль, в якому основний акцент робиться саме на техніці. Тобто дизайн підкреслює технологічність інтер'єру, його металеві нотки, для чого застосовуються фарби холодних тонів і скло.
Сучасний стиль. сучасний дизайн являє собою якусь протилежність історично з'явилися традиціям. Кухня, виконана в такому стилі, відрізняється мінімалізмом, але в той же час максимальною функціональністю і практичністю.
Це дозволяє навіть невелике приміщення в двокімнатній або однокімнатній квартирі перетворити на справжній витвір сучасного мистецтва.
Прямі кухні( реальні фото)
Ще більше фото прямих кухонь можна подивитися в нашій Фотогалерея .