Назад
Дизайн кухні з вікном: використовуємо простору біля вікна правильно, 100 фото

Навигация по разделу

У сучасному дизайні інтер'єру важлива кожна деталь. Щоб всі деталі гармоніювали між собою потрібно їх правильно підібрати. Не менш важливе значення приділяється і вікна. Особливо це стосується кухонного.

Оформляємо вікно на кухні

Красиво прикрасити вікно на кухні завдання не з простих. Адже необхідно враховувати специфіку місця: постійний перепад температури, присутність запахів, надмірна вологість.

На допомогу приходять різні варіанти декору вікна за допомогою штор і штор . Однак їх вибір теж повинен бути ретельним і усвідомленим.

Гардини будуть виглядати недоречно на кухні маленької площі . Хорошим рішенням можуть бути римські штори або жалюзі .

Але, якщо у вас батареї не найкращого виду, краще від цієї ідеї відмовитися. Тоді повісьте красивий тюль або штори з легкої тканини.

Варто при виборі фіранок враховувати і стиль кухні . Якщо це сучасний стиль, то будуть вельми доречні римські штори, фото-штори або драпірування з легкого тюлю.

Стиль мінімалізм вимагає легкості та світла. Тому і тут будуть вельми до речі японські штори або тканинні жалюзі. Вони швидко прибираються, і кімната наповнюється денним світлом.

Стиль кантрі має на увазі використання великої кількості тканини. При цьому весь текстиль повинен бути виразно з однієї і тієї ж мішковини.

Крім того, якщо на вікні висять короткі штори , тоді можна поставити на підвіконня різні предмети декору. Найчастіше ними виступають ваза з фруктами (свіжими або пластиковими), ваза з квітами, кілька штучок різного розміру гарбуза. Загалом, все те, що піднімає вам настрій.

Кухня з двома вікнами

Планування кухні з двома вікнами можна зустріти не так часто. Однак, якщо у вас саме таке планування, можна сказати, що вам пощастило.

Наявність двох вікон має свої переваги:

  • Більша кількість денного світла.
  • З довгого підвіконня можна зробити барну стійку або організувати там робоче місце.
  • Психологічно краще сприйняття приготування їжі і прибирання кухні, так як господиня дивиться не на стіну, а на відкривається вид з вікна.

До недоліків можна віднести наступне:

  • При неякісної установки вікон в приміщення може проникати холодне повітря у великій кількості.
  • Друге вікно займає частину стіни, уздовж якої можна було б повісити навісні шафки для зберігання посуду або продуктів.

Оформляти дизайн кухні з двома вікнами не так складно. Головне поєднати представляються можливості з бажаннями.

Наприклад, під вікнами можна розмістити ніші для зберігання. Якщо відстань від підлоги до вікна в межах сімдесяти сантиметрів, то краще з підвіконь зробити обідню зону, так як стільниця в такому випадку буде розташовуватися низько і працювати на ній буде незручно.

Стільниця біля кухонного вікна

Найчастіше, коли кухня маленька і важливий кожен метр для задіяння його в функціональному плані, біля вікна облаштовують стільницю. Щоб такий прийом виглядав гармонійно, необхідно підвіконня зробити продовженням вже наявного столу. Для цього важливо, щоб і підвіконня, і стільниця знаходилися на одному рівні.

Тому перед тим, як робити ремонт, ви повинні вже точно знати, яка кухонні меблі у вас буде. Майже у всіх плануваннях кімнат батареї розташовують під підвіконням.

Для нашого випадку краще постаратися перенести радіатори в інше місце, а під стільницею зробити полички для зберігання кухонного начиння або інших необхідних предметів.

Більш детально про зберігання на кухні ми розповідали тут і тут .

У маленькій кухні буде дуже гармонійно і функціонально, якщо стільниця, яка встановлена замість підвіконня, буде плавно переходити в барну стійку . Тоді вийти досить велика обідня зона.

Для кухні середнього метражу стільниця замість підвіконня може бути окремою робочою зоною.

Також слід пам'ятати і про те, що необхідно залишити вільний простір для відкривання стулок вікна. Тому не варто ставити високі предмети або декоровані вази на таку стільницю.

Якщо все-таки не виходить залишити таку кількість сантиметрів, тоді рекомендується встановлювати розсувне вікно, яке відкривається за принципом шафи-купе.

Розглянемо, який матеріал найбільш оптимальний для стільниці біля вікна.

Найчастіше застосовують:

  • ДСП;
  • Камінь;
  • Мармур;
  • МДФ.

Самим бюджетним варіантом буде ДСП і МДФ. При цьому можна зробити стільницю і самостійно, так як обробляти дані матеріали досить легко. Але варто пам'ятати, що ДСП і МДФ не слід занадто багато і часто мочити. Інакше така стільниця не прослужить вам довго.

Мармур або камінь використовується дуже рідко і найчастіше в дорогих інтер'єрах. Якщо кухня вже зовсім маленька, тоді можна сконструювати відкидну стільницю. Вона легко регулюється і не захаращує кухонний простір.

Мийка біля кухонного вікна

Коли затівається ремонт, то хочеться, щоб підсумок не тільки виглядав красивим, але і всі речі і деталі були максимально функціональні. Особливо це стосується маленьких кухонь. Сучасний дизайн кухні включає в себе наявність мийки біля вікна. У цьому є свої плюси.

Дуже часто місце біля вікна ніяк не задіяно в інтер'єрі. Мийка біля вікна звільняє додаткову місце. так, де раніше вона розташовувалася, можна зробити робочу поверхню.

Такий прийом допоможе економити електрику. так як найчастіше мийка розташовується в кутку, де мало світла, доводиться завжди включати світло. Якщо ж мийку встановити біля вікна, то така необхідність відпадає.

Підняття настрою. небажання мити посуд викликається монотонністю роботи плюс Ваш погляд завжди впирається в стінку. Коли мийка біля вікна, ви зможете спостерігати все, що відбувається на вулиці, та й гарний вид з вікна здатний внести трохи радості в процес миття посуду.

Звичайно, при такому плануванні не уникнути і труднощів під час ремонту. Але не варто заздалегідь лякатися. Все має рішення. Так відразу ж виникає питання, А куди подіти батарею?

Старі планування не передбачають можливість перенести радіатори. Але технології не стоять на місці. Відмінним обігрівачем може послужити тепла підлога . Тому батареї просто прибираються.

Перенесення мийки до вікна також зажадає подовження труб, які ведуть до водопровідного стояка. Доведеться витратитися фінансово і грамотно продумати, як замаскувати труби.

Також, якщо мийка віддалена від стояка далі, ніж на три метри, рекомендується встановити подрібнювач їжі, який не дасть великим відходам потрапити в трубу і засмітити її.

Виникає така проблема, як бризки на вікні. Але і ця проблема цілком вирішувана. Можна максимально відсунути мийку від вікна за допомогою підвіконня.

Інший спосіб – встановити не металеву мийку, а з граніту або каменю. Цей матеріал не дозволяє краплях води відштовхуватися і відлітати на довгу відстань.

У старих плануваннях кухні підвіконня розташовується вище рівня стільниці. Таким чином з'являється додатковий бар'єр від попадання бризок на вікно.

Варто зауважити, що при наявності мийки біля вікна може бути утруднено його відкриття. Сучасний дизайн техніки дозволяє встановлювати знімні крани. Все, що потрібно, це просто зігнути його і тоді можна сміливо відкривати вікно. Або ж можна встановити змішувач маленької висоти.

Використовуємо простір біля вікна правильно

Не обов'язково встановлювати стільницю або барну стійку замість підвіконня. Існують багато способів, як правильно ще використовувати кожен вільний метр біля вікна. Наприклад можна організувати місце для зберігання кухонної техніки і приладів.


Не захаращувати нічим простір біля вікна, а красиво оформити його фіранками та іншими предметами декору. Поруч можна поставити невеликий обідній столик . Тоді під час сніданку, обіду або вечері у вас буде перед очима все, що відбувається в цей час на вулиці.


Зробити невеликий «зелений куточок». Квіти та інші кімнатні рослини неодмінно будуть радувати очі під час приготування їжі або прибирання. Однак такий варіант підходить тільки для кухні великого метражу.

Не турбуйтеся, якщо у вас невелика кухня. Як бачимо, вікно може допомогти Вам у вирішенні розподілу меблів і місць для зберігання.

Щоб інтер'єр виглядав гармонійно, зверніться за допомогою до професійного дизайнера. Якщо у вас немає на це зайвих грошей, а їх послуги коштують не дешево, тоді можна подивитися фотографії реальних інтер'єрів і якусь ідею застосувати на своїй кухні.

Дизайн кухні з вікном( реальні фото)

Зараз читають
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Біла кухня з дерев'яною стільницею: 60+ фото прикладів
Дизайн білої кухні з дерев'яною стільницею. Вибір кольору стільниці і фа ...
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Біло-зелена кухня: 60+ фото прикладів, правила поєднання білого і зеленого кольору
Дизайн кухні в біло - зеленому кольорі. Правила поєднання білого і зелен ...
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
Скіналі для кухні: поради щодо вибору і 100+ реальних фото прикладів
У цій статті ми детально розглянемо можливі варіанти дизайну скіналі для ...
Новое youtube видео