Кухня — це саме те місце, де ми проводимо більшу частину часу. Далеко не у всіх є можливість облаштування окремої їдальні — тому сніданки, обіди та вечері проходять на кухні.
Телевізор на кухні давно перестав бути розкішшю або чимось особливим-це необхідність і частина дозвілля більшості членів сім'ї. Для виділення TV-зони на кухні потрібно враховувати специфіку приміщення і багато інших деталей — подробиці і поради в даній статті.
Вибір телевізора для кухні
Вибір кухонного телевізора має деякі тонкощі, які обов'язково варто врахувати:
- Товщина корпусу;
- Розмір (діагональ);
- Кут огляду;
- Дизайн;
- Функціональність.
Товщину корпусу потрібно підбирати виходячи з місця кріплення. Наприклад, якщо телевізор буде розміщений над столом — він повинен бути максимально тонким.
Кут огляду — важливий нюанс саме для кухонного телевізора. На кухні доводиться дивитися телевізор з різних ракурсів, і з будь-якого боку перегляд повинен бути комфортним і зручним.
Дизайн підбирають під кухонний гарнітур або весь дизайн кухні. Це необов'язковий аспект при виборі, але естетична сторона все-таки грає важливу роль при виборі.
Функціональність визначається індивідуальними побажаннями користувачів. Можна придбати звичайний з невеликим набором необхідних опцій або ультрамодний функціональний екземпляр.
Вибір місця на кухні: що потрібно враховувати
Вибір місця на кухні Для розміщення телевізора — відповідальний крок. Специфіка кухонного приміщення-це перепади температури через готування їжі, бризки води з кухонної мийки, яскраве освітлення, маленький простір і багато інших факторів, які варто враховувати.
Висота розміщення . Необхідно постаратися розмістити телевізор так, щоб при перегляді картинка на екрані не виглядала спотворено. Обов'язково варто врахувати особливості перегляду-хто, коли і як часто користується апаратом на кухні, і виходячи з цього розраховувати висоту.
Температура . Телевізор повинен бути розташований якнайдалі від плити — висока температура згубна навіть для найміцнішої моделі.
Кут огляду . Враховуйте кути разом з висотою — це створить максимально комфортні умови для перегляду.
Вода . Вода згубна для подібної побутової техніки. Тому телевізор необхідно розмістити якнайдалі від кухонної мийки.
Яскраве освітлення . Найчастіше на кухні передбачено яскраве освітлення, але телевізор комфортно дивитися в напівтемряві. Цей нюанс обов'язково варто передбачити при виборі місця.
Вдалі варіанти розміщення телевізора на кухні
Як вибрати максимально зручне і функціональне місце для розміщення телевізора на кухні? Єдиної відповіді на це питання немає — кожен вирішує індивідуально для себе, і варіантів вдалого розміщення досить багато.
Вбудувати в кухонний гарнітур
Вбудовані в кухонний гарнітур телевізори — це ноу-хау і сучасні технології, які ще зовсім недавно здавалися фантастикою.
Вбудовані моделі — це рідкокристалічні телевізори зі скляним дзеркальним екраном і металевим корпусом. Саме ці різновиди не бояться вологи, високої температури, пилу і плям — розміщення можливо і в шафі поблизу кухонної плити або мийки.
Апарати можна вбудовувати поруч з мікрохвильовкою в верхні кухонні шафи, створюючи цікаві дизайнерські рішення.
Над кухонним столом
Таке рішення зручно і практично, але потрібно враховувати деякі тонкощі:
Висота . Телевізор повинен знаходитися на рівні очей сидять за столом — це максимально комфортне розташування.
Діагональ . Розмір телевізора не повинен бути великим, особливо якщо невелика кухня і стіл.
Тонке кріплення . Не варто вибирати масивний кронштейн — таке рішення не підходить для перегляду телеперадач за столом. Кріплення повинно бути плоским і маленьким, а телевізор максимально прилягати до стіни.
В кутку кухні
Зручний варіант, ідеально підходить для невеликих приміщень. Можна підібрати кут, з якого буде комфортний огляд як для тих, хто сидить за столом, так і для тих, хто стоїть біля плити.
Над дверима
Високе розміщення підходить для тих, хто більшу частину часу на кухні проводить стоячи.
Варто врахувати, що висота все одно повинна бути розрахована виходячи з рівня очей — дивитися телепередачі або фільми з високо піднятою головою некомфортно, особливо якщо одночасно з переглядом телевізора доводиться займатися кухонною роботою.
Тут обов'язковий поворотний багатофункціональний кронштейн — потрібно враховувати і сидять за столом. Якщо телевізор буде закріплений занадто високо і без можливості регулювання положення — перегляд буде некомфортним.
В ніші
Одне з найбільш вдалих дизайнерських рішень — ніша під телевізор. Найбільш зручно, якщо ніша передбачена спочатку при будівництві — це готове зонування, залишається тільки підібрати розміри апарату і передбачити ТВ-вихід і електрику. Можна зробити своєрідну зону для ТВ самостійно — такі варіанти люблять сучасні дизайнери.
Основним нюансом такого вибору є розмір приміщення. Якщо кухня маленька - не варто проектувати нішу, яка забере частину простору, краще скористатися кронштейном.
На полиці
Якщо телевізор не дуже важкий і невеликий — його можна встановити на полицю. Підходить як окремо прикріплена, так і відкрита полиця кухонного гарнітура.
Важливо дотримуватися деяких моментів:
- Вага телевізора;
- Міцність кріплення і товщину полиці;
- Необхідність в повороті і нахилі ТВ.
Враховуйте, що стоїть на полиці апарат не можна нахилити вниз, та й для поворотів в сторони маневреність обмежена. Полку повинна розташовуватися максимально зручно щодо рівня очей тих, хто буде найчастіше користуватися ТВ.
На стільниці
Зручним, практичним і економним варіантом є стільниця — немає необхідності в зонуванні, виготовленні спеціальних кухонних шаф або установці кронштейнів.
Але є один істотний недолік — обмежений простір. Стільниця-це приготування їжі і напоїв, кожен сантиметр практично завжди використовується. А телевізор буде займати досить багато місця і «вередувати» щодо близькості плити і крана.
Розміщення ТВ на маленькій кухні
Для маленької кухні підходить маленький телевізор. І обов'язково враховувати оптимальну відстань від екрану до очей.
Наприклад, телевізори з діагоналлю 15-20 дюймів можна дивитися на відстані 1,5 метра, а 25 дюймів і більше — 2,5 метра. Відповідно, для хрущовських кухонь рекомендовано купувати апарати з діагоналлю не більше 20 дюймів.
Найбільш підходящі варіанти розміщення ТВ для маленьких кухонь:
- В кутку на кронштейні;
- Вбудований в кухонний гарнітур;
- Над дверима;
- На підвіконні;
- На полиці.
Кожне рішення є індивідуальним. В даному випадку необхідно орієнтуватися не тільки на розмір кухні, але і на планування, розміщення столу і шаф, розташування плити і мийки.
Телевізор на кухні — це частина інтер'єру, джерело новин і гарного настрою. Правильне розміщення ТВ в кухонній зоні допоможе насолоджуватися переглядом в будь-який час.
Телевізор на кухні реальні фото приклади