Темна кухня &8212; це цікавий спосіб створити дійсно стильний і комфортний інтер'єр. Однак потрібно розуміти, що глибокі темні відтінки &8212; досить складні і своєрідні, тому необхідно враховувати ряд їх особливостей.
У цій статті ми зібрали десять дизайнерських правил, які допоможуть оформити темну кухню гармонійно і естетично.
Переваги і недоліки темних кухонних інтер'єрів
Перш ніж приступати до проектування вашого нового дизайну, обміркуйте, чи дійсно ви хочете використовувати саме темні тони. Як вже було сказано, темні кухні мають ряд особливостей, як приємних, так і не дуже.
До плюсів темних кухонь відносять :
- Всі відтінки темного сегмента відрізняються глибиною тону. тому інтер'єр в будь-якому випадку виходить благородним і елегантним.
- Правильний підбір темних відтінків робить більш дорогим навіть найпростіший матеріал.
- Така кухня виглядає дуже затишно і витончено, тому ви без зусиль зможете створити гарний домашній інтер'єр.
- Темні тони допомагають згладити візуальний дисбаланс приміщення. якщо кімната нестандартна, занадто висока або широка, темна кухня &8212; гідне рішення, щоб зробити її більш збалансованою.
Як бачите, використання темних кольорів виправдано не тільки естетичними уподобаннями &8212; вони допомагають зробити приміщення більш витонченим і гармонійним. До того ж, знайти відповідний відтінок в темній колірній палітрі можна для будь-якого стилю інтер'єру & 8212; від вікторіанського і класики до хай-тека і лофт .
Що стосується мінусів, то вони досить передбачувані :
- Від темних тонів краще відмовитися на маленьких кухнях, наприклад, в хрущовках або малогабаритних квартирах. Якщо ж темні відтінки інтер'єру вам подобаються, рекомендуємо розбавляти їх світлими акцентами і змішувати з насиченими і пастельними кольорами в пропорції 1 до 1. В іншому випадку і без того невелике приміщення буде здаватися ще менше.
- Прибирати таку кухню вам доведеться набагато частіше. на темних поверхнях пил, краплі жиру та інші кухонні забруднення видно сильніше, ніж на світлих. Тому якщо ви не фанат частого прибирання, краще подумати про інші варіанти.
- Занадто темна кухня буде діяти гнітюче на нервову систему. особливо актуально це для приміщень, вікнами виходять на північну сторону &8212; недолік світла тільки посилить похмуре сприйняття. В цьому випадку вам не обійтися без додавання насичених, життєрадісних відтінків.
Обійти всі ці нюанси можна за допомогою правильного балансу темного з яскравими і світлими тонами. Про те, як це зробити &8212; читайте поради дизайнерів.
Порада 1. Визначтеся з домінуючим тоном
Коли мова йде про кухню в темних тонах, найчастіше на думку спадають чорний або певні відтінки коричневого. Однак важливо розуміти, що темна гамма зовсім не обмежується цими квітами. Список набагато ширше і різноманітніше.
Якщо ви боїтеся, що кухня вийде занадто похмурою, подумайте про кухню в бордових тонах . З одного боку, він має насичений, глибокий подтон червоного. З іншого, бордо & 8212; благородний, Королівський відтінок, не надто помітний і дуже витончений. Така кухня виглядає дуже елегантно і стильно, до того ж, бордові елементи гармонійно виглядають в будь-якому інтер'єрі.
Не менш цікаво в інтер'єрі виглядають і відтінки темно-синього, наприклад, берлінська блакить, колір Чорного моря або нічний сині. Якщо правильно скомбінувати, то таким чином можна оформити інтер'єр навіть в стилі прованс або кантрі, для яких зазвичай використовують більш світлі тони.
Вельми цікаво виглядають кухні, оформлені в різних темних тонах зеленого &8212; зелений мох, вірідан, Темний смарагд. Як не дивно, вони дивовижно підходять класичним інтер'єрам .
Ідея: якщо оформити таким чином стільницю зі штучного мармуру, вона буде виглядати дійсно розкішно.
Якщо звертатися до більш традиційним тонам, то ви можете поекспериментувати з коричневою гамою. Наприклад, дуже виграшно виглядають шоколадні відтінки або різні сорти темного дерево. Така палітра виглядає дуже благородно. Примітно, що використовувати її можна в різних течіях дизайну &8212; в класичних вона добре передає натуральний відтінок деревини, а на глянцевих сучасних поверхнях зберігає глибокий, чистий тон.
Вельми своєрідними виходять інтер'єри з використанням темно-сірих тонів. З одного боку, підібрати відповідний тон для будь-якого інтер'єру не дуже складно. З іншого &8212; вам доведеться постаратися, так як найменша помилка зробить кухню занадто холодно візуально. До того ж, Сірий &8212; досить примхливий в плані поєднань. Неправильний підбір акцентів зробить його брудним і каламутним.
Найтемніший з усієї палітри, чорний, рідко використовується в чистому вигляді. Якщо ви хочете зробити його домінуючим тоном, необхідно дуже ретельно продумати інтер'єр &8212; він контрастує практично з усіма кольорами. Втім, якщо у вас простора кухня, інтер'єр може вийде вельми цікавим. У маленьких же приміщеннях краще використовувати його в якості акценту, а не основного тону.
Визначившись з тим, який саме відтінок ви хочете взяти за основу, вам буде набагато простіше продумувати основний інтер'єр.
Порада 2. Знайдіть супутні відтінки
Як би вам не хотілося оформити монохромний інтер'єр, від цієї ідеї доведеться відмовитися. По-перше, таке приміщення буде надмірно тиснути на психіку &8212; занадто багато темних тонів дуже швидко Вас втомить.
До того ж, навіть сама простора кухня буде здаватися тісною. Тому комбінувати відтінки вам доведеться в будь-якому випадку.
Багато що залежить від того, який тон ви вибрали, особливо якщо ви хочете прикрасити кухню контрастними поєднаннями. Рекомендуємо скористатися колірним колом & 8212; так ви зможете підібрати максимально гармонійну композицію.
Крім того, ви можете використовувати конструктор на нашому сайті &8212; так ви наочно побачити, як поєднується обраний домінуючий відтінок з доповнюють його.
Порада 3. Дотримуйтесь принцип помірності в обробці темної кухні
Якщо ви хочете зробити темний одним з основних кольорів чистової обробки, рекомендуємо Вам відмовитися від ідеї оформити так відразу стіни, стелю та підлогу.
Так, якщо ви хочете темні стіни, підлогу і стелю краще зробити світлими або, якщо ви не боїтеся сміливих, яскравими, контрастними.
А ось підлогу і стелю можна оформляти в одній колірній гамі. В цьому випадку краще підкреслити глибину темного тону світлою обробкою стін.
Якщо ж оформляти всі три поверхні в темній колірній гамі, то ви ризикуєте отримати ефект коробки &8212; навіть сама простора кухня стане нижче і менше, ніж насправді.
Та й знаходиться в такому приміщення довго важко.
Порада 4. Подумайте, як відтінити Темний гарнітур
Якщо ви хочете оформити в темних тонах кухонний гарнітур, йому потрібно підібрати гідне обрамлення. Найкраще темні відтінки виглядають на світлому тлі &8212; зі схожими за гамою вони будуть просто зливатися. Тому рекомендуємо вам підібрати приємний світлий відтінок & 8212; бежевий, слонової кістки, пісочний.
Втім, ви можете поекспериментувати і з яскравими відтінками, проте в цьому випадку скористайтеся колірним колом. В іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати чистоту темного кольору.
Крім того, дуже важливо, щоб колір гарнітура і стін ставився до одного теплового сегменту &8212; холодного або теплого.
Порада 5. Визначтеся з текстурою
Дуже важливо вибрати правильну фактуру &8212; темні тони абсолютно по різному виглядають в глянсовому і матовому виконанні.
Для класичних інтер'єрів краще віддати перевагу матовим поверхням . Вони виглядають благородно і стримано, а будь-який відтінок здається більш витонченим. Однак врахуйте, що на маленькій кухні краще від матових темних тонів відмовитися. Вони візуально зроблять приміщення ще менше, тому таке рішення вимагає вдумливого підходу.
Що стосується глянцю , з ним працювати, як не дивно, набагато простіше. Звичайно, поверхні з характерним блиском не підійдуть класичним інтер'єрам & 8212; вони більше підходять сучасним кухням .
Однак будь-який відтінок в глянці виглядає чистіше і більш насиченим, тому такі кухні виходять дуже красивими.
Потрібно врахувати: темна глянсова поверхня &8212; фактично дзеркало акуратності господині. На таких стінах і меблів видно практично всі забруднення, тому вам доведеться прибирати чи не кожен день. Якщо ви до цього не готові, подумайте про інше оформлення вашої кухні.
Порада 6. Знайдіть рішення для маленької кухні в темних тонах
Іноді бажання оформити кухню в темних тонах виникає і у власників маленьких кухонь . Якщо ви категорично не розглядаєте інші інтер'єри, слід подумати, як пом'якшити вплив чорних відтінків.
Наприклад, ви можете замовити Темний гарнітур зі скляними дверцятами. Вони додадуть легкості і згладять ефект візуального зменшення.
Спробуйте поекспериментувати з принтами. Світла розпис, скіналі або красиві темні фотошпалери зі світлими акцентами можуть зробити вашу кухню візуально більше. Головне &8212; знайти відповідні матеріали.
Порада 7. Робота з освітленням дуже важлива для темної кухні
Чим більше темних відтінків використано в інтер'єрі, тим важливіше правильно облаштувати систему освітлення.
Перш за все, вам необхідно переконається, що робоча зона повністю Освітлена. Для цього ви можете використовувати як стельове освітлення, так і спеціальні лампи, що встановлюються безпосередньо під верхні шафки гарнітура.
На темних кухнях краще виглядає теплий світловий сегмент, тому утримайтеся від придбання ламп холодного спектру &8212; вони можуть зробити відтінок бруднуватим.
Якщо ж ви вибрали темні стіни, краще встановити кілька бра. Як не дивно, вони допоможуть візуально розширити кімнату.
В іншому ж ви вільні вибирати саме те, що подобається вам і гармонує із загальним стилем кухні.
Порада 8. Вибирайте колір стільниці
Навіть якщо ви хочете зробити темний гарнітур, у випадку зі стільницею можливі варіації. Найочевидніший хід & 8212; оформити її в тон кухонної стінки.
Однак не завжди це рішення виправдане. По-перше, світла або контрастна стільниця виглядає дуже цікаво на темному тлі. По-друге, для маленьких кухонь такий хід допоможе уникнути ефекту зменшення простору.
Тому рекомендуємо вам підібрати красивий і гармонує з основним тоном колір &8212; слонову кістку, Білий, Бежевий. Або ж ризикнути і поекспериментувати з помітними квітами &8212; червоним, індиго, жовтим.
Все залежить від домінуючого тону.
Порада 9. Визначтеся з побутовою технікою
Якщо ви хочете створити ефект монохромного поверхні, вам варто підібрати побутову техніку в тон гарнітуру. Найкраще, якщо вона буде вбудованої &8212; так ефект вийде більш повним.
З іншого боку саме кухонна техніка може стати тим самим яскравим акцентом, якого не вистачає вашій кухні.
На щастя, асортимент магазинів побутової техніки дозволяє підібрати відповідні прилади будь-якої колірної гами &8212; від класичних білих і чорних до салатових, блакитних, рожевих. Тому знайти необхідний Вам прилад буде нескладно.
Ми рекомендуємо всю побутову техніку &8212; від холодильника до тостера витримувати в єдиній колірній гамі, в іншому випадку строгість темної кухні може бути порушена.
Порада 10. Не забувайте про декор
Темні кухні можуть виглядати досить стримано. Тому неважливо, який стиль оформлення ви вибрали &8212; класика або хай-тек. Вам в будь-якому випадку варто додати пару акцентів.
Найкраще в цій ролі грає декор. Підбирати його варто індивідуально, в залежності від стилю інтер'єру. Однак дизайнери радять не зациклюватися на темній гамі.
Прикраси можуть стати маленькими яскравими штрихами, які освіжають зовнішній вигляд вашої кухні та надають їй закінчений та органічний вигляд.
Темні кухні: фото приклади реальних інтер'єрів
Якщо ви все ще не уявляєте, як краще облаштувати темну кухню, подивіться на ці фотографії. Впевнені, ви знайдете безліч цікавих і надихаючих ідей.
[autor_bq]